HaberlerKripto Para

Fenerbahçe Token’ın Yakım Tarihi Belli Oldu!

Kendi tokenini çıkaran kulüpler arasında yer alan Fenerbahçe bugün yaptığı duyuruda, tokenlerin 2. planlı yakım tarihini açıkladı.

Türkiye’de artan kripto para yatırımcı sayısı, spor kulüplerini harekete geçirmiş ve pek çok kulüp kendi taraftar tokenini piyasaya sürmüştü. Taraftarlara çeşitli ayrıcalıklar sunmak için çıkarılan bu tokenlerin hatırı sayılır bir yatırımcı kitlesi bulunuyor.

Kendi tokenini çıkaran kulüpler arasında yer alan Fenerbahçe bugün yaptığı duyuruda, tokenlerin 2. planlı yakım tarihini açıkladı.

Buna göre Fenerbahçe Token’ın 2. planlı yakımı 31 Ocak’ta gerçekleşecek.

Bir önceki yakım işlemi 15 Ekim 2021 tarihinde gerçekleşmiş ve 170.000 adet FB Token yakılarak tedavülden kaldırılmıştı. Bu tokenlerin yakıldığı tarihteki değeri yaklaşık 11 milyon 500 TL’ye denk geliyordu.

Fenerbahçe Token Yakım İşlemi Nedir?

Token yakımı, bir token’ın bir miktarının geri döndürülemez bir adrese gönderilmesiyle dolaşımdan kaldırılması olarak tanımlanıyor. Dolaşımdan bir kez çıkarılan kripto varlıklar bir daha asla geri getirilemiyor.

Fenerbahçe Token whitepaper’ında da belirtildiği gibi, Fenerbahçe Token’ın maksimum arzı 190 milyon 700 bin olacak, arzın tamamı 25 yıl içinde üretilecek. Gerçekleşecek planlı yakımlarla nihai arz 100 milyon adede kadar düşecek.

Fenerbahçe Token haber saatimiz itibariyle 35.7 TL’den işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu