HaberlerKripto ParaMetaverse

Fidelity Kripto Paralara Yönelik Yeni Fonunu Duyurdu! Nelere Yatırım Yapacak?

Fidelity Investments iki ETF başlatacaklarını duyurdu.

Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketlerinden biri olan Fidelity Investments, bugün yaptığı açıklamada yatırımcıların daha geniş kripto para, blok zinciri ve dijital ödeme sistemlerine maruz kalmalarını sağlayan ETF sunmayı planladıklarını duyurdu.

Fidelity, planlanan iki ETF’in, Fidelity Metaverse ETF’nin (FMET) ve Fidelity Crypto Industry ve Digital Payments ETF (DIG) olduklarını belirtti.

Şirket, Fidelity Metaverse ETF’nin, metaverse’ün kurulması ve etkinleştirilmesiyle ilgili ürün veya hizmetler geliştiren, üreten, dağıtan veya satan şirketlere erişim sağlayarak yatırımcıların internetin gelişimine ve geleceğine yatırım yapmalarına yardımcı olacağını söyledi.

Kripto para birimine doğrudan maruz kalma sunmayacak olan Fidelity Crypto Industry and Digital Payments ETF’in ise kripto para madenciliği, blok zinciri teknolojisi ve dijital ödeme işlemleri dahil olmak üzere daha geniş dijital varlık ekosistemini destekleyen şirketlere yatırım yapma fırsatı sunacağı belirtildi.

Fidelity’nin ETF Yönetim ve Strateji Başkanı Greg Friedman açıklanan ETF’ler ile ilgili şunları söyledi:

“Fidelity’in onlarca yıllık yatırım uzmanlığından yararlanarak, yatırımcılara seçim, değer ve yeni fırsatlar sunan yenilikçi stratejilerle geniş ürün yelpazemizi büyütmeye odaklanıyoruz.

Dijital ekosistemde hızla büyüyen endüstrilere erişim için özellikle genç yatırımcılardan talep görüyoruz.

Bu bağlamda sunulan bu iki ETF, yatırımcılara tanıdık bir yatırım aracıyla maruz kalma imkanı sunuyor.”

Fidelity son olarak planlanan ETF’lerin alım satımının 21 Nisan 2022 tarihinde ya da yakın bir tarihte başlayacağını söyledi.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda SEC, Fidelity’in spot Bitcoin ETF başvurusunu reddetmişti.

İlgili Haber
SEC, Bir Bitcoin ETF'i Hakkında Daha Karar Verdi!

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu