BitcoinHaberler

Fidelity ve SEC Arasında Özel Toplantı: Gündem Bitcoin ETF’si!

Fidelity, SEC'i Bitcoin ETF'sini onaylamaya çağırdı.

Finansal hizmetler şirketi Fidelity Investments, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) Bitcoin ETF’sini onaylamaya çağırdı.

Fidelity Digital Assets Başkanı Tom Jessop’un da arasında bulunduğu şirket yöneticileri bazı SEC yetkilileri ile özel bir toplantı yaptı.

Dijital varlıklara olan talep artışı, diğer ülkelerdeki benzer fonların yaygınlığı ve Bitcoin’in benimsenmesindeki artış nedeniyle ABD’de de Bitcoin ETF’sinin onaylanması gerektiği toplantının odak noktası oldu.

Toplantıda Kanada, Almanya, İsviçre ve İsveç’te düzenleyicilerin ülke borsalarında işlem gören Bitcoin ürünlerinin onayladığı belirtildi.

SEC başkanı Gary Gensler’in BTC işlemleri ile ilgili fikirlerine karşılık Fidelity, yanlış beyan ve dolandırıcılığa karşı yatırımcıları korumak için kabul edilen 1933 tarihli Menkul Kıymetler Yasasına sıkı bir şekilde uymanın gerekli olmadığına dikkat çekti.

Bu yasanın sert ve katı düzenlemeler içerdiğini düşünen Fidelity, piyasaların olgunlaştığını, zira artık daha şeffaf ve yerleşik olduğunu belirtti.

“Bitcoin vadeli işlem ürünlerinin bir Bitcoin ETP’sinden önce gerekli bir ara adım olmadığına inanıyoruz; Bitcoin piyasası olgunlaştıkça ve onları destekleyebildiğinden, şirketler ETP’ler aracılığıyla Bitcoin’e doğrudan maruz kalma için yatırımcı talebini karşılayabilmelidir.”

Fidelity, Mart 2021’de Wise Origin Bitcoin Trust adlı borsada işlem gören bir Bitcoin ürünü için başvuruda bulundu ancak o zamandan bu yana SEC’den olumlu bir sonuç çıkmadı.

SEC bu konudaki geciktirici tavrını korumaya devam ediyor. Kasım ayında bu konuda bir karar vermesi bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu