BitcoinHaberlerKripto Para

Fidelity Yöneticisinden Bitcoin Tahmini: “Bu Modele Göre BTC Fiyatı Bu Seviyeye Çıkabilir”

Fidelity'in küresel makro direktörü Jurrien Timmer Bitcoin tahminini paylaştı.

Fidelity Investments’ın küresel makro direktörü Jurrien Timmer, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Bitcoin’in fiyatıyla ilgili analizinde S2F modelini kullandı.

S2F modelinin 2021’de BTC için 100.000 dolarlık yıl sonu tahmini tutmasa da, bu model Bitcoin fiyatının en yüksek ve en düşüş hangi seviyelere gelebileceği konusunda yatırımcılar tarafından yaygın olarak kullanılıyor.

Jurrien Timmer S2F modelinin bazı potansiyel eksikliklerini kabul ederek modelin faydasını arttırmak için bazı önerilerde bulundu.

“Bitcoin’in arz talep dinamiklerine bakma zamanı geldi” diyerek başlayan Timmer, S2F modelindeki ana sorunun arzın sınırlı olmasının fiyatı tek başına yönlendirememesi olduğunu söyledi.

“Sınırlı arzın tek başına fiyat için kalıcı bir itici güç olacağı konusunda tatmin olmadım.

Bu nedenle, Bitcoin’in gelecekteki ağ büyümesini ve benimsenme oranını tahmin etmeye yardımcı olması için cep telefonu benimseme eğrisine dayalı bir S eğrisi modeli oluşturdum.

Ancak model Bitcoin’in şimdiye kadarki yükselişiyle doğru bir şekilde ilerlese de, bu şekilde devam etmesi gerçekçi görünmüyor.”

Timmer bu bağlamda, fiyat artışı için daha muhafazakar bir bakış açısı oluşturmak gerektiğini ve bunun için de Bitcoin’in arz eğrisini de hesaba katmayı önerdi.

Çünkü Timmer’a göre arz eğrisi BTC’nin benimsenme ve büyüme oranlarını hesaplamada yardımcı olacak.

Timmer’ın uyguladığı modellere göre Bitcoin büyük ihtimalle 63.000 dolara yükselecek. Ancak uygulanan modellerde mümkün olan en iyi senaryoda ise BTC 144.000 dolara yükselebilir.

Timmer’a göre bu durumda, Bitcoin’in fiyat hareketi cep telefonu S-eğrisi talep modelini tam olarak kopyalamış olacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
5 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Ulaş Eral

Bitcoin eninde sonunda yok olacak. Bitcoin mükemmel bir tuzak, cambaza bak algoritması üzerine kurulmuş aşağılık bir beyin tuzağı!!! XRP gibi projelerin gerçeği geleceği makul mantıklı, ama bitcoin, ETH gerçekten alakasız, ütopik kurgusal bir tuzak.
Ne? demiştim arkadaşlar.. O kadar kolpacı, matematikçi, mühendis, yazılımcı, akademisyen, siyasetçi, tacir, ultra süper zekâ, bunların kıravatlı eğitimini almış dahiler boşuna mı Kripto paraları icad ettiler? Çift taraflı yağlı klavuzlu vakumlu kazık. Güya merkeziyesiz imiş! Köküne kadar tam kusursuz sorunsuz merkeziyetli bir sistem aslında!!! Asıl Merkeziyetsiz olan sistem devletlerin kontrolünde olan ekonomik sistemdir. O bile yüzde 30 ila 40 arasında merkezi aslında ama bu coinlere göre idare eder işte. Bunların derdi amacı yüz kişiyi zengin edip, milyonlarca kişiyi soymak ve soydurmak.. Daha başka bir özete gerek var mı?..
Luna yı suçlamayın! Bitcoin ak babalarının önümüzdeki günlerde yapacağı tuzağın ipliğini pazara çıkarttı işte!.. Bitcoin yapmadan Luna yaptı! Luna nin ak babaları da aynı kitabın yazarı işte!.. Bu Luna cılar daha uyanık mış!.. Gözünüzü açın gözünüzü, yoksa kıçınızı açtırırlar!!! Bitcoin in aynı hamlesi, tuzağı da çok sürmez zaten!!!

Last edited 1 ay önce by Ulaş Eral
Anonim

Cahil-i cuheyla

Conconenes

Luna dediğin sistem bitcoin in zıttı önce bir öğren… luna merkez bankaları çakması sistemiyle birebir aynı zaten…

Anonim

Cahil yorum yapma

Sedat KINAY

Ulaş eral bir settir git. Daha neyin ne olduğunu bilmiyorsun


Başa dön tuşu