Altcoin

Finans Şirketinden Sinyal: Bu 2 Altcoin Şu an Alınıp Uzun Vade Tutulabilir

Motley Fool, yaşanan sert düşüş esnasında iki kripto para birimi için alım ve 10 yıl tutma tavsiyesi verdi.

Bitcoin (BTC), sektörde yeni olanların volatilitenin anlamını öğrenmelerini sağlayacak çok sert bir düşüş yaşadı. BTC fiyatı kısa sürede 44.000 dolar seviyelerinden 34.000 dolara kadar çekildi. Buna rağmen söz konusu düşüş bir şirketin analistlerine göre büyük bir fırsat olabilir.

İlgili Haber
Bitcoin'de Ayıların Hedefi Ne? İşte Muhtemel Taban Fiyatlar!

ICP ve LTC, 10 Yılda Harikalar Yaratabilecek mi?

Önde gelen finans ve analiz şirketlerinden olan Motley Fool, son yayınında iki önemli altcoine değindi. Motley Fool uzmanı Trevor Jennewine tarafından yapılan açıklamada, aslında bu düşüşün fırsat olabileceği vurgulanıyor.

BTC’nin 69.000 dolardan düşüşe geçmesi mevcut yatırımcılar için pek iyi bir haber olmasa da Jennewine 10 yıllık çerçevede büyük kazançlar elde edilebileceğine inanmakta.

Analistin değindiği ilk kripto para birimi ise Internet Computer (ICP) oldu. Dfinity veya ICP olarak bilinen kripto para projesi, farklı sunucuların bağımsız veri merkezleri üzerinde çalışması ile mümkün olan programlanabilir bi blockchain olarak ifade edilebilir.

Piyasaya giriş yaptığında bir anda top 10 içerisinde kendini bulan ICP fiyatı, sonra sert düşüş yaşadı. Buna rağmen Motley Fool uzmanları bunun aslında kripto paraların “interneti” olacağını düşünmekte.

Motley Fool uzmanları, ICP’i geleceğin Amazon veya Google’ı olarak görmekte. Bunun büyük oranda ölçeklenebilir olması ve akıllı kontrat desteği sunması ise uzmanların elini güçlendirmekte.

İkinci sırada ise oldukça tartışmalı bir kripto para olan Litecoin (LTC) var. Kurucusunun bile elindeki LTC’leri sattığı proje, Motley Fool uzmanlarına göre BTC’nin yanında yatırım yapılan bir varlık olabilir. Bunun arzının sınırlı olması, BTC’den daha hızlı ve düşük işlem ücreti ile anılması da avantajlardan birkaçı.

Düşüş piyasalarında dipten toplanmasını faydalı olarak değerlendiren analist, her ne kadar 10 yıl gibi ütopik bir vade vermiş olsa da aslında bu zaman dilimlerinin göz açıp kapayıncaya kadar geçtiği biliniyor. Özellikle “zamanında Bitcoin alsaydık şimdi zengindik” lafına benzer bir pişmanlığı 10 yıl sonra yaşamamak için şimdiden uzun vadeli sepet oluşturulması tavsiye ediliyor.

Öte yandan uzmanlar metaverse projelerinin bu dönemde değerlendirilebilir olduğunu ve önümüzdeki birkaç yıl içerisinde yüksek kazanç getirebileceklerini ifade ediyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu