AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin’de Ayıların Hedefi Ne? İşte Muhtemel Taban Fiyatlar!

Bitcoin'de düşüş devam edecek mi?

Küresel piyasaların etkisiyle başlayan satış giderek gücünü artırdı. Pek çok yatırımcı dibi aldığını düşünürken yeni bir diple karşılaştı. Özelikle altcoinlerde gün içerisinde %20’lerin üzerinde kayıplar görülmesi yatırımcıların panik düzeyini artırdı.

Tecrübeli tecrübesiz pek çok yatırımcının içeride kalmasının en büyük nedeni Bitcoin‘in hiç bir düzeltme vermeden düşüş yaşaması oldu. Bir şey sürekli yükselmeyeceği gibi sürekli de düşmez, bu nedenle oluşacak bir dipten sonra yaşanacak yükselişlerde içeride kalan yatırımcılar risklerini azaltma yolunu seçebilirler.

Peki Dip Ne Zaman Gelecek?

Bu konuda önceki döngülerde güzel işler başarmış indikatörlere baktığımızda, dipten çok uzakta olmadığımızı görüyoruz. Bu da satmak için çok ideal bir seviyede olmadığımızı, marketten çıkış yapmayı düşünüyor olsak dahi bir tepki bekleyebileceğimizi gösteriyor.

Twitter üzerinden dip indikatörlerini paylaşan PlanC isimli analist, kendi modeliyle birlikte diğer indikatörlerin işaret ettiği dip seviyelerini söyledi.

C Planı 30,319$-33,053$

Logaritmik büyüme eğrisi 26,819$

Plan C – Miner Floor Model 20,184$

Grafiklere baktığımızda önceki döngülerde dip bulma noktasında başarı işler yaptıklarını görüyoruz. Şimdilerde ilk indikatördeki seviyelere yaklaşmamız muhtemel bir dipte olabileceğimizin sinyalini veriyor.

26.000$ ve 20.000$’lık hedefler ise ancak 30.000$ seviyesinin kırılımı ile gündeme gelebilir.

Dip modelleri hakkında kendi yorumunu da yapan analist şunları söyledi;

“Son 10 yılda ilk model olan taban fiyat modelinin altında sadece 4 gün kaldık.

Bu da şimdilik 30.000$-33.000$ aralığını işaret ediyor.

Taban seviyemizin bu olacağını hissediyorum.

Bu bant günlük olarak zincir içi verilere göre ayarlanıyor.”

Not: Bu modeller ayı piyasasının sonunu işaret eden modellerdir. Bu nedenle kısa vadede hemen bu seviyelere düşecek şeklinde yorumlanmamalı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu