AltcoinAnalizEthereum

Finder Analistleri Ethereum İçin Yıl Sonu Tahminlerini Açıkladı!

İşte, analistlerin lider altcoin için öngördüğü fiyat değerleri!..

Bitcoin’in piyasadaki ezici üstünlüğünü bir kenara bırakırsak şüphesiz kripto aleminde en çok takip edilen altcoin olma şerefi Ethereum‘a (ETH) ait. Lider altcoin, 2021’de sene boyunca yaklaşık %330’luk bir fiyat artışı ile müthiş bir performans göstererek yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başardı. Ancak Kasım 2021’in başlarında gördüğü 4.847 dolarlık yeni ATH’sinin ardından Ocak 2022’de %70’ten fazla değer kaybı yaşayarak yükseliş umutlarına ket vurdu.

Öte yandan 24 Ocak’ta genel kripto piyasası 1,5 trilyon doların altına düştüğünde Ethereum için yeni ATH umutları da ortadan kalkmış oldu.

Ne var ki Finder‘ın güçlü analist kadrosu Ethereum için oldukça olumlu tahminlerde bulundu. ETH’nin yıl sonu fiyatının 7000 doların üzerine çıkacağını öngören analistler ünlü altcoin için umutların yeniden alevlenmesine yol açtı.

Kaynak: CoinMarketCap – ETH 1 günlük fiyat grafiği

Finder ekibinin yaptığı araştırmaya göre Ethereum fiyatının bu yıl 7.609 dolara ulaşarak yılı yaklaşık 6.500 dolardan kapatması muhtemel görünüyor.

Firmanın 2025 ve 2030 yılı tahminleri ise sırasıyla şöyle: 10.810 dolar ve 26.338 dolar.

ETH Boğa Modeli

ETH’nin değeri üzerinde boğa olan analistlerin yakın vadeli tahminleri gerçekleşirse ünlü altcoinin değeri yıl sonuna kadar neredeyse %100 artmış olacak.

Şimdilik ETH’nin yörüngesi hala belirsiz görünse de fiyatın kısa vadede konsolide olmaya devam edebileceği görülüyor. Ancak Ethereum’un ağ büyümesi göz önüne alındığında 7.000 dolarlık fiyat öngörüsü çok da ihtimal dışı görünmüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu