HaberlerKripto Para

Fireblocks, Kripto Para Ödeme Platformu First Digital’i 100 Milyon Dolara Satın Aldı

Şirketlerin yeni gözdesi kripto para ödeme platformları oldu

Geçen ay 8 milyar dolarlık değerlemeyle öne çıkan Fireblocks, stablecoin ve dijital varlık ödemeleri teknoloji platformu, İsrailli First Digital‘i satın aldı.

Söz konusu satın alma, ödeme hizmeti sağlayıcılarının dijital para birimleriyle ödeme almasına izin vererek Fireblocks’un mevcut ödeme yeteneklerini genişletmiş olacak.

Böylelikle First Digital’in 16 çalışanı da Fireblocks’a katılacak. Anlaşmanın şartları henüz açıklanmasa 100 milyon dolara mal olduğu tahmin ediliyor.

Fireblocks’un geçen ay topladığı 550 milyon doların 100 milyon doları ikincil anlaşmalara gitti. Fireblocks şu anda 300 kişiyi istihdam ediyor ve 800’den fazla finans kuruluşuna hizmet veriyor. Öte yandan 2 trilyon doların üzerinde dijital varlığın transferini güvence altında tutuyor.

First Digital CEO’su Ran Goldstein,

2018’de kripto piyasası zor durumdaydı ve çok zor bir kış yaşadı. Ayarlamalar yapmak zorunda kaldık, personelimizin %90’ını işten çıkardık ve resmen sıfırdan başladık. Ödemeler dünyasına taşındığımızdan beri bir Facebook programının parçası olduk ve kendimizi PayU gibi birçok büyük şirketle çalışırken bulduk.

dedi.

Öte yandan kriptonun sadece ticaret için değil, ödemeler için de kullanılacağına inandıklarını belirten CEO, 2021’in sonunda emeklerinin karşılığını aldıklarını söyledi. Tekliflerine kripto ödemeleri eklemek isteyen birçok ödeme şirketinden çok fazla ilgi gördüklerini belirtti.

Fireblocks CEO’su Michael Shaulov ise en başından beri First Digital ile çalıştıklarını belirterek

Bu bizim ilk satın almamız ve bizim için önemli, ancak şimdi çıkıp sayısız satın alma yapmayacağız. Şu anda odak noktamız, First’ün birçok sektörde yetenekleri olan ekibini entegre etmektir. Başka kazanımları araştırıyoruz ancak yakın bir şey yok.

dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu