Kripto HaberleriHaberlerFlorida'da Yüklü Kripto Hırsızlığı: Evine Girdiği Yaşlı Adamın Kripto Paralarını Çaldı!

Florida’da Yüklü Kripto Hırsızlığı: Evine Girdiği Yaşlı Adamın Kripto Paralarını Çaldı!

Takip et

Clearwater Polis Departmanı’na göre, 27 yaşındaki Aaron Daniel Motta, teknoloji ile ilgili işlerini halletmek için gittiği yaşlı bir kişinin 575.000 dolardan fazla kripto parasını çaldı.

Tutuklama beyanına göre Pinellas Park bölgesinde Aaron Daniel Motta, hırsızlık ve bilgisayar kullanıcılarına karşı suç işlemekle suçlanıyor.

Saldırgan Kurbanın Evine Güvenlik Sistemi Kurmak İçin Gitmiş

Motta’nın kurbanın evine bir güvenlik sistemi kurmak için gittiği ve kurbanın bilgisayarına erişim sağladığı öğrenildi. Orada bulunduğu sırada Motta, kripto paraların offline olarak depolanmasını sağlayan soğuk cüzdan Trezor’u ve buna ait şifreyi ele geçirdi.

Polis kayıtlarına göre Motta bunun ardından 575.910 dolarlık kripto parayı kendisine ait olan birden fazla cüzdana aktardı.

Florida’daki kripto hırsızlığının faili Aaron Daniel Motta.

Motta, Facebook sayfasında kendisinin IT yöneticisi, eski bir siber güvenlik mühendisi ve beyaz şapkalı bir hacker olarak tanımlamış. Basın mensupları tutuklama beyanında belirtilen telefon numarasını aradıklarında herhangi bir cevap alamadı. Söz konusu telefon numarası Facebook sayfasına göre Motta’nın çalıştığı şirket tarafından da herkese açık olarak listeleniyor.

Kayıtlara göre Motta’nın seçtiği kurban 65 yaşından yaşlıydı.

Kripto Para Hırsızı Serbest Bırakıldı

Motta, Cuma öğleden sonra Pinellas İlçe Hapishanesine gönderildi ancak 60.000$ kefalet ödedikten sonra Cumartesi günü saat 1’den önce serbest bırakıldı.

Kripto paraların 2021 yılında yaygınlaşmasıyla birlikte bu alandaki suç oranları da artmaya başladı. Özellikle Florida bölgesi Bitcoin ve kripto teknolojisinin yaygın olarak kullanıldığı bir bölge olarak biliniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları