coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriEkonomiFOMC Üyesi Bullard'dan Faiz Açıklamaları: Konuşmasında Sonraki Toplantılar İçin İpucu Verdi!

FOMC Üyesi Bullard’dan Faiz Açıklamaları: Konuşmasında Sonraki Toplantılar İçin İpucu Verdi!

FOMC üyesi FED yöneticisi James Bullard yaptığı son açıklamalarında ABD faiz politikasına dair ipuçları verdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

St. Louis FED Başkanı James Bullard Perşembe günü yaptığı açıklamada, finansal stresteki son artışa rağmen işgücü piyasası güçlü kalmaya devam ederken, FED’in mevcut faiz oranı çizgisini koruması ve enflasyonu düşürmek için çalışması gerektiğini söyledi.

Bullard: “Finansal Stresin Azalmaya Devam Etme Olasılığı Yüzde 85”

Arkansas Bankacılar Birliği’nin Little Rock’taki bir toplantısında konuşan Bullard, düzenleyicilerin bankacılık krizini kontrol altına almak için hızlı ve uygun makro ihtiyati adımlar atması nedeniyle finansal stresin azalmaya devam etme olasılığını %85 olarak gördüğünü söyledi.

Kredilerin önemli ölçüde azalacağına veya kredi koşullarının ekonominin resesyona girmesine neden olacak kadar sıkılaşacağına ikna olmadığını da sözlerine ekledi. Bankaların kredi talebinin güçlü kalmaya devam ettiğini ve ters repo imkanının beklendiği gibi işlediğini bildirdiğini söyledi.

Bullard ayrıca, Mart ayı işsizlik başvurularının daha önce düşünülenden daha yüksek olduğunu gösteren Perşembe günkü işsizlik başvuruları verilerindeki revizyonları henüz gözden geçirmediğini söyledi. JOLTS verilerinin hala yüksek bir seviyede seyrettiğini, bu nedenle son raporun fazla bir sinyal vermediğini söyledi.

İlgili Haber  Analist Bitcoin'de "Boğalar Soluklanmak İçin Durakladı" Dedi, Bir Sonraki Hedefi Açıkladı!

Bullard, Fed’in enflasyon konusunda hemen zafer ilan edemeyeceğini, çünkü enflasyonun dengeleniyor gibi göründüğünü ancak çok yüksek kalmaya devam ettiğini vurguladı.

Çekirdek enflasyonda net bir düşüş eğilimi görmek istediğini ve enflasyonun bu yıl düşürülebileceğine dair iyimserliğini koruduğunu söyledi.

FOMC politikasının piyasa temelli enflasyon beklentilerini nispeten düşük tuttuğunu ve bunun da bu yıl enflasyonun düşmesi için iyiye işaret olduğunu belirtti.

Bullard yaptığı konuşmasında sözlerini şöyle bitirdi:

“Şu an için finansal stres azalmış görünüyor. FED’in bankaları zorlayıcı adımlarının etkili olacağı konusunda oldukça iyimserim. İşgücü piyasasının nispeten güçlü kalmasıyla enflasyonun bu yıl düşürülebileceği konusunda iyimserliğimi koruyorum. Faiz politikamızda ilerlemeye devam etmeliyiz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail