Kripto HaberleriHaberlerFonlar Bu Kripto Parayı Açığa Satmak İçin İçin Milyonlarca Dolar Yatırdı!

Fonlar Bu Kripto Parayı Açığa Satmak İçin İçin Milyonlarca Dolar Yatırdı!

Takip et

Wall Street Journal bugünkü haberinde, kripto para odaklı hedge fonlarının, ABD dolarına sabitli piyasanın en büyük stablecoin Tether’e (USDT) yönelik endişelerinin arttığını söyledi.

Haberde USDT’ye yönelik endişelerde, Mayıs ayının başında Terra ağının stablecoini UST ve yerel tokeni LUNA‘nın yaşadığı çöküş sonrasında piyasada oluşan şüphe ve kasvetli ortamın etkili olduğu belirtildi.

Bu konuda konuşan Genesis’in kurumsal satış başkanı Leon Marshall şunları söyledi:

“Tether’in çökeceğine inanan geleneksel hedge fonları yüz milyonlarca dolarlık açığa satış pozisyonu satın aldı.”

Genesis ayrıca short pozisyonlarının UST’nin çöküşünden sonra arttığına dikkat çekti.

FED’in son 40 yılın en yüksek enflasyonuyla mücadele ederken parasal sıkılaşma adımlarını hızlandırması bazı fonların USDT’yi shortlamasına neden oldu.

WSJ’ye göre bu yaklaşımın arkasında Tether’i destekleyen varlıkların kalitesine duyulan şüphe yatıyor.

Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde Tether (USDT) hakkında “USDT’yi desteklemek için kullanılan portföyün yüzde 85’inin Çin tahvillerinden oluştuğuna” dair söylentiler çıkmıştı.

Bu söylentilerin tamamen yanlış ve asılsız olduğunu belirterek bu iddiaları yalanlayan Tether, bu söylentilerin muhtemelen zaten stresli bir piyasadan daha fazla kar elde etmek isteyenler tarafından çıkarıldığını ifade etti.

İlgili Haber
Tether'den Yeni Açıklama! Batan Şirketlerle İlgisi Var Mı?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
BAKİ

Piyasada resmen MİLETİN emeği çalınsın borsalar destek çıksın HIRSIZLIĞA öncü olsun 13 Mayıs kadar LUNA ALANLARIN HEPSİ YOK OLDU SİLİNDİ BİNANCE İLK DESTEKLEDİ HEPSİ KOYUN GİBİ ARKASINA GİTİN MİLETİN EMEĞİ ÇALINMIŞ KİME NE

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları