BorsaHaberler

Formula 1 Takımı Red Bull, ByBit İle 150 Milyon Dolarlık Anlaşma İmzaladı

İkili arasındaki anlaşmanın sektöre birçok yenilik getirmesi bekleniyor.

Red Bull, uluslararası sporda şimdiye kadarki en büyük yıllık kripto anlaşmasını Bybit ile imzaladı.

Buna göre Red Bull Racing Formula 1 ekibi, Singapur merkezli kripto para platformuyla 3 yıl için 150 milyon dolarlık sponsorluk anlaşması yapmış oldu.

Söz konusu anlaşmanın değeri henüz resmiyet kazanmamış olsa da taraflara yakın kaynaklardan öğrenildiğine göre Bybit’in kadronun “ana takım ortağı” olmasıyla üç yıl içinde 150 milyon dolar değerinde bir anlaşma sağlandığı ifade edildi.

Red Bull ile yapılan bu anlaşma, Mart 2018’de kurulan ve dünya çapında 6 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı olan Bybit’in takımın özel kripto para borsası ortağı olması anlamına geliyor.

Honda’yla yaşadığı ayrılık sonrası ciddi bir mali kayıp yaşayan Red Bull bu anlaşmayla zararını telafi etmiş olacak. Anlaşma kapsamında Bybit, takımın resmi fan token partneri olacak. Ayrıca bu sayede Red Bull’un taraftar jetonları ve takımın büyüyen dijital varlık koleksiyonunun dağıtımı yoluyla taraftar etkileşiminin artması da hedefleniyor.

Yetkililer, iki tarafın ayrıca kripto okuryazarlığı, çeşitlilik, STEM kariyerleri, sürdürülebilirlik ve yeşil teknolojileri teşvik etmek için birlikte çalışacaklarını ifade ediyor. Öte yandan kadınları Blockchain konusunda destekleyecekleri ve kodlamayı yeni kitlelere tanıtacaklarını belirtiliyor. Bu yönüyle ilgili anlaşmanın birçok şirkete örnek olması ve kriptoyu tabana yayma çalışmalarının hız kazanması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu