BitcoinHaberler

Fransız Milletvekili: “Merkez Bankası’na Bitcoin (BTC) Alma Yetkisi Verin!”

Merkez bankaları Bitcoin almak için hazır mı?

Bitcoin’e olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Bireysel yatırımcıların uzun süre taşıdığı bayrağı 2020 yılı itibariyle Kurumsal yatırımcıların devraldığını gördük.

Sırada Merkez Bankaları Mı Var?

Birçok yatırımcı sırada büyük bankaların olduğunu düşünüyor. Bu konuda bankaların detaylı çalışmalar yürüttüğünü sürekli aktarıyoruz. Peki bankalardan sonra sıra merkez bankalarına mı gelecek?

Ülkelerin Bitcoin’e yaklaşımı konusundaki belirsizlik sürse de Bitcoin maximalistleri ilerleyen süreçte merkez bankalarının rezervleri arasında Bitcoin’in de yer alacağına inanıyor.

Son olarak Fransız Milletvekili Jean-Michel Mis, Fransız Senato’suna Bitcoin ile ilgili bir dilekçe verdi. Mis verdiği dilekçe ile Fransız Merkez Bankası’na (Banque de France) Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini satın alma yetkisi verilmesini talep etti.

Bitcoin’e Neden Mesafeliler?

Dünya genelinde rezervlerinde Bitcoin ve kripto para bulunduran merkez bankası bulunmuyor. Merkez bankaları blockchain teknolojisini kullanmaya meyilli olsalar da kripto paralara ve Bitcoin’e hala mesafeli duruyorlar.

Şüphesiz kripto paralara yönelik yasal boşlukların bir hayli fazla olması merkez bankalarını bu alandan uzaklaştırıyor.

Kripto paralara yönelik benimseme arttıkça bu alanda daha fazla yasal çerçeve oluşturulacaktır. Bu aşamadan sonra merkez bankalarının Bitcoin almasını beklemek daha gerçekçi olacaktır.

Fransız Milletvekili’nin hamlesi bu hususun tartışılması için iyi bir girişim olsa da bu aşamada Fransa Merkez Bankası’nın Bitcoin almasını beklemek çok gerçekçi olmayacaktır.

Zira Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde yakın zamanda, merkez bankalarının rezervlerinde Bitcoin ve kripto para tutmasının olası olmadığını ifade etmişti.

Yine yakında zamanda Fransa Merkez Bankası ve Fransa Maliye Bakanlığı yatırımcıları Bitcoin’den uzak durmaları konusunda uyarmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu