Kripto HaberleriAltcoinFrax Finance (FRAX), Bu Altcoinlerden Milyarlarca Dolarlık Satın Alım Yapmayı Düşünüyor!

Frax Finance (FRAX), Bu Altcoinlerden Milyarlarca Dolarlık Satın Alım Yapmayı Düşünüyor!

Takip et

Algoritmik bir stablecoin protokolü olan Frax Finance, rezerv teminat olarak kullanmak üzere milyarlarca dolarlık altcoin satın almayı düşündüğünü açıkladı.

Protokolün FRAX adlı stablecoini, değerini kısmi ölçüde USDC’yi teminat olarak göstererek 1 dolara sabitlemeyi başarıyor. Buna ek olarak protokol, Frax Shares isimli başka bir token ile FRAX alıp satarak bu sabit fiyata destek oluyor. Bu stablecoin piyasaya ilk çıktığında tamamen USDC tarafından destekleniyordu fakat hacmi genişledikçe dolara olan sabit fiyatını korumak üzere farklı algoritmik yollar da oluşturdu.

“Stabilite Fonu” Kısa Bir Süre Sonra Hayata Geçebilir

Bununla birlikte projenin diğer coinleri teminat olarak kullanma hedefinin başından bu yana bulunduğunu da belirtelim. Projenin belgeleri incelendiğinde, sistemin daha güçlü bir hale gelmesiyle birlikte Bitcoin ya da Ethereum gibi stabil olmayan kripto paraların da teminat olarak kullanılabileceği açıklanmış. Bununla diğer kripto paralardan oluşacak bir “stabilite fonunun” kısa bir süre sonra gerçekleşme ihtimali ise geliştiriciler tarafından ilk kez dillendirildi.

Frax Finance kurucusu Sam Kazemian, yaptığı açıklamasında teminat desteği için çok zincirli bir yaklaşım izlenmesiyle birlikte FRAX cinsinden işlemlerin bu Blockchain’ler üzerinde gerçekleşmesinin teşvik edileceğine inandığını söyledi.

Frax Finance Hangi Altcoinlerden Satın Alabilir?

Stablecoin protokolünün bu kararı, DeFi odaklı bir Blockchain olan Terra’nın aldığı kararlara benzerlik taşıyor. Terra kısa bir süre önce stablecoini UST’yi desteklemek için yüklü miktarda Bitcoin satın alarak bir stabilite fonu oluşturduğunu açıklamıştı. Son açıklamada ise AVAX’ın da teminat olarak alınacağı açıklanmıştı.

İlgili Haber
Terra (LUNA) Bitcoin'den (BTC) Sonra Bu Altcoine Yöneldi!

FRAX ise, yalnızca Bitcoin satın almaktan ziyade bu stablecoinin çalıştığı tüm Blockchain’lerin kendi tokenlerinden satım alımlar yapmak istiyor.

FRAX büyük ölçüde Ethereum üzerinde çalışmasına rağmen 12 diğer Blockchain üzerinde de faaliyet gösteriyor. Bu Blockchain’ler arasında Avalanche, BNB Chain, Fantom, Harmony, Polygon, Solana ve Arbitrum yer alıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları