AvalancheBitcoinHaberlerKripto Para

Terra (LUNA) Bitcoin’den (BTC) Sonra Bu Altcoine Yöneldi!

Terra, UST'yi desteklemek için Avalanche (AVAX) aldığını duyurdu.

Kendi stablecoini UST’yi desteklemek için 10 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) rezervi oluşturulacağı açıklamasından bu yana Terra (LUNA) sık sık Bitcoin alımları ile gündeme gelmişti.

UST rezervini çeşitlendirmek isteyen Terra, UST’nin desteklenmesi için Bitcoin dışında Avalanche (AVAX) aldıklarını duyurdu.

Resmi twitter hesabından açıklama yapan Terra, 100 milyon dolar değerinde Avalanche tokeni aldıklarını belirtti.

Terra, Ocak ayının sonundan bu yana 1 milyar dolardan fazla Bitcoin alımı yaparken dün de 230 milyon dolarlık BTC alımı daha yaptı.

İlgili Haber
Terra (LUNA), 230 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Daha Satın Aldı!

Terra’nın kurucusu Do Kwon, Bloomberg News ile yaptığı röportajda, Luna Foundation Guard ‘ın (LFG), hızlı büyümesi ve geniş hayran kitlesi olması nedeniyle UST rezervi için diğer Bitcoin’in yanına kripto para birimleri arasında Avalanche’ı seçtiğini söyledi.

“Bitcoin UST rezervi için ana desteği olmaya devam edecek. Ayrıca Avalanche ile yapılan anlaşma UST ve Terra için Avalanche’dan çok fazla kullanıcı getirecek.”

Avalanche’ın geliştiricisi The Ava Labs CEO’su Emin Gün Sirer ise yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Terra’nın stablecoini UST’yi ölçeklendirme yeteneği Avalanche’ı Terra platformuna çeken nedenlerden biri oldu.

Daha fazla madeni paranın aynı insan grubu için rekabet etmek yerine bu ortaklık gibi anlaşmalar ile kripto para sektörünü büyütmenin yollarının bulunmasını diliyorum.”

CoinMarketCap verilerine göre yaklaşık 37 milyar dolarlık piyasa değeriyle 8. en büyük kripto para birimi olan LUNA son 24 saatte %2,81’lik düşüşle 104.65 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

İlgili Haber
Terra (LUNA) İddialı ve Alımlarına Devam Ediyor! En Fazla Bitcoin (BTC) Bizde Olacak!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu