Bitcoin

FTX Borsasının CEO’su SBF, Ukrayna’daki Kullanıcılara Para Dağıttı

Sam Bankman-Fried, Ukrayna içerisinde yer alan bütün kullanıcılarına 25 dolar dağıttı ancak tepkiden kurtulamadı.

Bütün piyasaları dibe çeken ve yüzbinlerce insanın hayatını karartan Rusya-Ukrayna savaşı, kripto para sektörünün de dikkatini çekti.

Kripto para sektöründen birçok kurum ve kuruluş Ukrayna’daki vatandaşlara yardım etmek için adım attı ve FTX‘in CEO’su da bunlardan birisi oldu.

İlgili Haber
Analistler Rusya-Ukrayna Arasındaki Gerginliğin Bitcoin'e Etkisini Tartışıyor

SBF’ten 25 Dolarlık Bağış!

Sam Bankman-Fried, dünyanın en genç milyarderlerinden birisi ve bunun hakkını verecek bir adım attı.

SBF, FTX kripto para borsasının Ukrayna’daki bütün kullanıcılarına 25’er dolarlık airdrop yaptıklarını açıkladı ve herkesin “yapması gereken şeyi yapmasını” öğütledi. FTX CEO’sunun büyük ihtimalle milyonlarca dolarlık bu bağışı ise bazı kesimlerden tepki çekmekten kurtulamadı.

Bir kullanıcı, miktarın azlığına dikkat çekti. Bir başka kullanıcı ise insanların ölüm kalım mücadelesi verdiğini ve SBF’in sadece reklam peşinde olduğunu vurguladı.

Marusha isimli kullanıcı böyle bir genel airdrop yerine, Ukrayna’ya gerçekten yardım  edebilecek kuruluşlara toplu bağış yapılabileceğini ve erzak yardımı aktarılabileceğini vurguladı.

SBF’in iş adamı olduğunu vurgulayan kullanıcı, böyle zamanlarda ise insanlığın ön planda olması gerektiğini vurguladı. FTX kripto para borsasında minimum itibari para çekiminin ise 100 dolar olduğu biliniyor ve bu durum da tepki çekti.

Henüz diğer kripto para borsalarından bununla ilgili bir açıklama gelmedi ancak önümüzdeki günlerde diğer borsaların kurucularının da harekete geçmesi bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu