Kripto HaberleriHaberlerFTX CEO'su, ABD Kongresi'nde Kripto Paralara Daha Sıkı Denetim Yapılmasını Talep Etti!

FTX CEO’su, ABD Kongresi’nde Kripto Paralara Daha Sıkı Denetim Yapılmasını Talep Etti!

Takip et

Kripto para milyarderi Sam Bankman-Fried, ABD dijital varlık sektöründe dolandırıcılıkların, hacklenmelerin ve “pump-dump” şemalarının önlenmesi için daha sıkı devlet düzenlemesi talep etti.

Bankman-Fried’in bu yorumları, ABD Adalet Bakanlığı’nın 2016 yılına uzanan bir hack olayında çalınan 3.6 milyar dolarlık Bitcoin’i ele geçirmesinden bir gün sonra yapıldı.

2016 yılında  kripto para borsası Bitfinex’den rekor miktarda BTC çalınmıştı. Birkaç gün önce ele geçirilen 3.6 milyar dolar değerindeki Bitcoin, Bitcoin fiyatının artmasıyla birlikte bu yazının yazıldığı anlarda 4.5 milyar dolar değerine ulaştı.

İlgili Haber
Son Dakika! ABD Adalet Bakanlığı 3.6 Milyar Dolarlık Bitcoin Ele Geçirdi!

Bankman-Fried, Çarşamba günü Senato Tarım Komitesi’ne yaptığı açıklamasında kripto şirketlerinin daha sıkı siber güvenlik ve anti-hack kurallarına tabii tutulmasını talep etti. 29 yaşındaki milyarder isim, 2019 yılında kripto para borsası FTX’i kurmuştu.

“Son Hack Olayları, Federal Denetime Olan İhtiyacı Gözler Önüne Serdi”

Son zamanlardaki yüksek hacimli hack ve dolandırıcılık girişimleri hakkında yorum yapan Bankman-Fried, şunları söyledi:

“Bence bu olaylar, kripto para endüstrisinde federal denetime olan ihtiyacı gözler önüne serdi. Çok sayıda hack ve dolandırıcılık olayı gerçekleşti. Tarihsel olarak bu olayların önemli bir kısmı denetlenmeyen platformlarda yaşandı.”

FTX CEO’su ayrıca, kripto varlıklarla bağlantılı “dolandırıcılık, ponzi şemaları ve pump-dump girişimleriyle ilgili endişeli olduğunu” söyledi.

Pump-dump girişimleri, insanların bir kripto varlığının değerini arttırmak için sürekli bir şekilde olumlu sözler söylemesi, bunun ardından da bu varlıkları zirve fiyattan satması anlamına geliyor. Bu olaylarda, zirve fiyatı kaçıran diğer yatırımcılar büyük zarar görebiliyor.

Kripto sektöründen 25 milyar dolar kazanan Bankman-Fried, denetleyici kurumların, bazı kripto varlıkların reklamını yapan kişilerin sahip olduğu varlıkları açıklaması konusunda baskılarını arttırmasını talep etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları