BitcoinHaberler

FTX CEO’su Bitcoin Hakkında Konuştu! “Geleceği Yok”

FTX CEO'sunun son açıklamaları Bitcoin maximalistlerini kızdırdı.

Kripto para piyasaları büyük bir dalgalanma içerisinde dibini bulmaya çalışırken, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’den Bitcoin eleştirisi geldi.

Kripto para borsası FTX’in kurucusu SBF, Bitcoin’in ödeme aracı olarak geleceğinin olmadığını söyledi. Bunu ağın verimsizliğine ve çevresel faktörlere bağlayan ünlü CEO şunları söyledi:

“Bitcoin verimsizliği ve yüksek çevresel maliyetleri nedeniyle gelecekte bir ödeme ağı olamayacak. Bitcoin ağı bir ödeme ve ölçeklendirme ağı değildir.”

Bitcoin’in bir ödeme aracı mı yoksa değer saklama aracı olduğu tartışmaları devam ederken, El Salvador’un Bitcoin deneyinin çok da umulduğu gibi ilerlemediğini görüyoruz. Son araştırmalar Bitcoin’in ve ATM’lerin ödeme aracı kullanımının oldukça sınırlı olduğunu gösteriyor.

SBF’ye göre de ödeme ağlarının POW, değil POS sistemini kullanması gerekiyor.

“Saniyede milyonlarca işlem yaptığınız ağların POS gibi son derece verimli, hafif ve düşük enerji tüketimine sahip olması gerekiyor.

Bu Bitcoin’in gitmesi gerektiği anlamına gelmiyor. Bitcoin’in altına benzer şekilde bir varlık, emtia veya değer deposu olarak geleceği olabilir.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anan

Amk mali gördün luna yi pos u

Pow varken pos mu guvenli mal


Başa dön tuşu