Ana SayfaHaberlerFTX CEO'su SBF, Kripto Paraların Menkul Kıymet Olduğu Tartışmasında Görüş Bildirdi!

FTX CEO’su SBF, Kripto Paraların Menkul Kıymet Olduğu Tartışmasında Görüş Bildirdi!

Takip et

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto paraların yapılarına yönelik düşünceleri nedeniyle şimdiye kadar birçok kripto liderinin ve uzmanının eleştirisini almıştı. Bununla birlikte FTX kurucusu Sam Bankman-Fried (SBF) de konuyla ilgili düşüncesini açıkladı.

FTX CEO’su Kripto Paraların Menkul Kıymet mi Yoksa Emtia Mı Olduğuna Dair Konuştu

Kripto para borsasının CEO’su SBF, Twitter üzerinde FTX marjin altyapısının nasıl çalıştığına ve ABD’de önerdikleri yapıya ilişkin ayrıntıları paylaşıyordu.

Almanya’nın yalnızca önceden yatırılan teminat ile vadeli işlemlere izin vermeyi önerdiğine dair bir rapordan bahsetti.

Bu konunun arasında ünlü isme, Alex isimli bir gazeteci, “çoğu kripto paranın aslında menkul kıymet olduğuna dair” tartışmadaki görüşünü sordu.

İlgili Haber
FTX, Zor Durumdaki Voyager Müşterilerine Varlıklarını Çekebilmeleri İçin Yeni Teklif Yaptı!

FTX CEO’su buna cevaben, menkul kıymet olan tokenlar ve menkul kıymet olmayan tokenlar olduğunu yazdı.

Ünlü isim konuyla ilgili olarak, SEC’in büyük oranda menkul kıymet olan ve satışa sunularak piyasaya sürülen kripto varlıklarla ilgileneceğini, CFTC’nin ise menkul kıymet olmayan tokenler ile ilgileneceğini belirtti.

SBF, attığı Tweet’ini ne şekilde olursa olsun kripto varlıklar için federal bir denetimi desteklediğini söyleyerek bitirdi.

Bu arada FTX, son kripto çöküşü nedeniyle batmakta olan firmaları satın alma sürecinde, Voyager Digital’in müşterilerine likidite sağlamaya istekli olduklarını açıklamıştı. Teklife göre, Voyager’ın müşterileri FTX platformlarında yeni bir hesap açma fırsatına sahip olacak.

Öte yandan SEC kısa bir süre önce aralarında AMP (AMP), Rally (RLY), Rari Governance Token (RGT), XYO (XYO), DerivaDEX (DDX), DFX Finance (DFX), LCX (LCX), Powerledger (POWR) ve Kromatika (KROM) altcoinlerinin olduğu 9 varlığı menkul kıymet olarak sınıflamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları