Kripto Para

FTX CEO’su Şu Anda “Kripto Para Kışı” Yerine “Kripto Sonbaharı” Yaşandığını Söyledi!

Milyader CEO, mevcut durumda piyasanın bir kripto para kışı içerisinde olduğuna inanmadığını söyledi.

Milyarder kripto para girişimcisi ve FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, “kripto kışı” yerine bir “kripto sonbaharı” içerisinde olabileceğimizi söyledi.

FTX CEO’su: “Kripto Para Kışında Değiliz”

Bankman-Fried, yaptığı açıklamasında önümüzdeki aylarda dijital varlık piyasalarında anahtar rolün Fed’e ait olacağını iddia etti.

Bilindiği üzere Bitcoin ve altcoin piyasası Kasım ayında kırdıkları rekorların ardından Fed’in faiz artırımına gideceği söylentileriyle birlikte fiyatlarında büyük bir düşüş yaşamışlardı.

Bu ani düşüşler sonrasında kripto para piyasasının bir “kripto kışına” girmiş olabileceğinden şüphe ediliyordu. Kripto kışı kavramı, fiyatların düşüp yıllarca düşük kalmasını tanımlıyor.

Ancak, 2019 yılında kripto borsası FTX’i kuran Bankman-Fried, yaptığı açıklamalarında konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Ben bunun gerçek bir kripto kışı olduğuna inanmıyorum. Bu sektörde halen büyük miktarda aktivite görüyoruz ve büyük bir heyecan dalgası da var.”

Ünlü CEO, mevcut durumun bir kripto kışı yerine “kripto sonbaharı” olduğunu düşünmenin daha iyi olacağını savundu. Bununla birlikte Bankman-Fried, kripto piyasasında bir duraksama yaşandığını da kabul etti.

Sam Bankman-Fried: “Önümüzdeki Aylarda Kripto Piyasasının Hareketlerini Fed Belirleyecek”

Yaklaşık olarak 25 milyar dolar servete sahip olan ünlü girişimci, şu sıralar kripto piyasasında en etkili olan faktörün Fed’in politikası olduğunu söyledi:

“Fed’in politikasının piyasa hareketlerini büyük oranda etkilediğini gördüğümüz için bence muhtemelen önümüzdeki aylarda Fed’in hamleleri ile kripto piyasasının hareketleri arasındaki güçlü ilişki devam edecek.”

Bankman-Fried, yaptığı açıklamalarında son zamanlarda FTX üzerindeki işlem hacminde hafif bir düşüş olduğunu da söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu