coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizFTX Krizi Sonrası Bitcoin (BTC) Karşıtlarına Gün Doğdu: FUD Yaymaya Başladılar!

FTX Krizi Sonrası Bitcoin (BTC) Karşıtlarına Gün Doğdu: FUD Yaymaya Başladılar!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Tanınmış Bitcoin (BTC) ve kripto para eleştirmeni Peter Schiff, Block.fi‘nin her zamanki gibi çalışamayacağını duyurmasının ardından, takipçilerini satış yönünde harekete geçirmeye başladı.

Peter Schiff Bitcoin’in (BTC) Neden Şimdi Satılması Gerektiğini Şöyle Açıkladı

Schiff ayrıca öngörülebilir gelecekte çok daha fazlasının geleceğini de ekledi. Takipçilerine, eğer mümkünse, borsada kalan Bitcoin’lerinin tamamını satmalarını tavsiye etti.

Ünlü ekonomist BlockFİ ile ilgili attığı tweette ”bu iyi görünmüyor ama beklenen bir şey. Çok daha fazlası gelecek. Satabiliyorsanız Bitcoin’inizi satın, çünkü satmak isteyen pek çok kişi bunu yapamıyor,” dedi.

Şimdilik FTX, ilk 10 borsa arasında para çekme işlemlerini tam kapasiteyle gerçekleştiremeyen tek borsa konumunda bulunuyor.

Açıkçası, Block.fi’nin yaşadığı durum FTX’in iflasından kaynaklandı. Kripto borç verme ve borç alma platformu para çekme işlemlerinin durdurulduğunu açıkladı. Ayrıca müşterilerine bir sonraki duyuruya kadar para yatırmaktan kaçınmalarını tavsiye etti.

Ancak Peter Schiff’in Bitcoin‘in geleceği konusunda endişelenmesinin tek nedeni FTX krizi değil. Ekonomiste göre, en son açıklanan TÜFE verileri Bitcoin ya da genel olarak kripto para piyasası için olumlu olarak değerlendirilmemeli.

İlgili Haber  FTX Olayı Ripple (XRP) Davasına da Yansıdı: Güven Kaybı SEC'e Yaradı!

Schiff’in gerekçesi, FTX sorununun artması durumunda daha da düşecek olan sektörün mevcut durumuna dayanıyor. Piyasanın bu noktada girilemeyecek kadar riskli olduğuna ve FED’in pozisyon değiştirmesinin onu potansiyel bir çöküşten kurtarmayacağına inanıyor.

Schiff’in Bitcoin’e yönelik önyargısına rağmen, beklenmedik şekilde olumlu TÜFE açıklaması gerçekten de borsa için itici güç oldu ve Nasdaq günü %7.5 büyüme ile tamamlarken, Bitcoin günü ancak yeşil renkte kapatabildi.

Bununla birlikte, altcoinlerin çoğu dün yatırımcılara çift haneli kazançlar verdi, hatta bazıları FTX çöküşü öncesi seviyelere geri döndü.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Korku veriyo,kurtlar sofrasının elemanı, satın diyo,ama balinaların alttan mal topladığını söylemiyo,buda onların ayakcisi,cok beklersin peter aga, millete satin,balinalarada alın stok yapin diyonuz,yemezler👏👏

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail