Ana SayfaBitcoinFTX Kurucusu SBF'den Voyager Açıklaması! "Bitcoin Borcunu Ödeyeceğiz!"

FTX Kurucusu SBF’den Voyager Açıklaması! “Bitcoin Borcunu Ödeyeceğiz!”

Takip et

Kripto para borç verme platformu Voyager Digital‘e destek olarak kredi verdiğini açıklayan Alameda Research, Voyager’in en büyük ikinci borçlusu çıkmıştı.

FTX’in kurucusu Sam Bankman Fried‘in kripto şirketi Alameda Research’ün Voyager’e 377 milyon dolarlık bir borcunun olması Binance CEO’su CZ dahil olmak üzere kripto para sektöründe eleştirilere konu oldu.

Binance CEO’su CZ, her ikisi de SBF tarafından kurulan FTX ve Alameda Research’ü bu tür anlaşmalar yaptıkları için eleştirdi.

CZ son paylaşımında ise FTX/Alameda ve Voyager arasındaki karmaşık ilişkiye dikkat çekerek ” …Voyager iflas etti. FTX onları kurtarmadı ya da parayı iade etmedi mi?” yorumunda bulundu.

Ayrıca SBF’nin de kriptodaki düşüşler nedeniyle zor durumda olan kripto şirketlerine yardım ettiğini söyleyip gerçekte Voyager’in en büyük borçlularından biri olması manşet olmuştu.

Bu tartışmalardan sonra harekete geçen FTX’in kurucusu SBF ve Alameda Research, Twitter hesabından yapılan açıklamada Voyager kredisini ödemeyi ve teminatı geri almayı kabul ettiğini söyledi.

“Voyager kredisini geri vermekten ve Voyager için işe yaradığında teminatımızı geri almaktan mutluluk duyuyorum.”

Neler Olmuştu?

Geçtiğimiz günlerde Voyager Digital de iflas başvurusunda bulundu. İflas nedeni olarak şirketin Three Arrows Capital’e (3AC) maruz kalmaları ve 3AC’nin istifa etmesi gösterilmişti.

Voyager iflastan önce, şirketi kurtarmaya çalışmış, FTX’in kurucusu SBF’nin şirketi Alameda Research’tan Bitcoin (BTC) ve USDC cinsinden 500 milyon dolar kredi anlaşması imzalamıştı.

Herkes Alameda’nın Voyager’e yardım ettiğini düşünürken, Alameda Voyager’in en büyük ikinci borçlusu çıktı.

İlgili Haber
Bitcoin Borç Veren Alameda'nın Sahtekarlığı Ortaya Çıktı, Binance CEO'su Yorumladı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları