Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Borç Veren Alameda'nın Sahtekarlığı Ortaya Çıktı, Binance CEO'su Yorumladı!

Bitcoin Borç Veren Alameda’nın Sahtekarlığı Ortaya Çıktı, Binance CEO’su Yorumladı!

Takip et

Three Arrows Capital’dan sonra iflas başvurusunda bulunan kripto para borç verme platformu Voyager Digital ve Alameda Research ile ilgili ilginç bir bilgi ortaya çıktı.

İlgili Haber
3AC'den Sonra Bir Kripto Para Platformu Daha İflasını İstedi!

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz ay zor durumda olan Voyager Digital ile Alameda Research arasında bir kripto para kredi anlaşması imzalanmıştı.

FTX’in kurucusu Sam Bankman Fried’e ait başka bir kripto şirketi olan Alameda Research, Voyager’e 3AC’den kaynaklanan zararlarını desteklemek adına kredi verdiğini duyurmuştu. Bu kredide nakit USDC ve Bitcoin (BTC) bulunuyordu.

Ancak işler göründüğü gibi çıkmadı. SBF’nin Alameda Research şirketinin Voyager’a yaklaşık 377 milyon dolar borçlu olduğu ortaya çıktı.

Voyager tarafından yayınlanan iflas raporuna göre, Alameda Research, iflas başvurusunda bulunan kripto platformu Voyager’in 3AC’den sonra ikinci en büyük borçlusu durumunda.

Listede en büyük borçlu olarak 654 milyon dolarlık borç miktarı ile ilk sırada yer alan ve kendisi gibi iflas sürecinde bulunan 3AC yer alıyor.

FTX CEO’sunun kripto piyasasında yaşanan düşüşler nedeniyle zor durumda olan kripto para platformlarına yardım etmeye devam edeceklerini ve bunun için de birkaç milyar dolarları olduğunu söylemesinin ardından Alameda’nın Voyager’in en büyük ikinci borçlusu çıkması kripto topluluğunda pek çok soru işareti bıraktı.

İlgili Haber
FTX CEO'suna Göre Bitcoin'de Kriz Bitti!

Binance CEO’sundan Voyager Yorumu!

Alameda’nın Voyager’in en büyük ikinci borçlusu çıkmasına Binance CEO’su CZ’den de bir yorum geldi.

Alameda’nın Voyager’e borç veriyor gibi görünürken, aslında borçlarını ödemesini “ilginç bir kıvırma” olarak nitelendiren CZ’ye Binance’ın durumu sorulduğunda “Binance’in borcu olmadığını” belirtti.

CZ, ayrıca Binance’deki Bitcoin ticaretindeki komisyonların iptali ile ilgili bir soruyu yanıtladı.

Binance’ın muhtemelen sektördeki en büyük likidite rezervine sahip olduğunu belirten CZ, BTC’deki komisyonların kaldırılmasının sadece bir iyi niyet jesti olduğunu söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları