Kripto HaberleriHaberlerFTX CEO'suna Göre Bitcoin'de Kriz Bitti!

FTX CEO’suna Göre Bitcoin’de Kriz Bitti!

Takip et

Önde gelen kripto para borsalarından biri olan FTX’in CEO’su Sam Bankman Fried, zor durumda olan kripto para borsalarını desteklemek için halen ellerinde birkaç milyar dolar olduğunu söyledi.

Reuters’ın haberine göre, SBF kripto para piyasasında yaşanan sert düşüşlerden etkilenen ve likidite sıkıntısı çeken kripto firmalarına destek olmak için FTX Ventures’tan 2 milyar dolarlık risk sermayesi fonu çekti.

FTX, Ocak ayında dijital varlık yatırımlarına odaklanan 2 milyar dolarlık bir risk sermayesi fonu olan FTX Ventures’ın kurulduğunu açıklamıştı.

Dünyanın en genç milyarderlerinden biri olan SBF, son haftalarda adeta kripto para sektörünün kurtarıcısı haline geldi.

Zira SBF, kripto para fiyatlarında yaşanan düşüşlere karşı ayakta kalmaya çalışan ve zorluk yaşayan kripto platformlarının yardımına koştu.

Bu bağlamda FTX’e bağlı bir kripto şirketi Alameda Research, Three Arrows Capital’a maruz kalmaları nedeniyle zor durumda olan kripto para platformu Voyager Digital’a 200 milyon dolarlık nakit ve Bitcoin (BTC) kredisi vermişti.

Ancak Voyager bugün iflas başvurusunda bulundu.

İlgili Haber
3AC'den Sonra Bir Kripto Para Platformu Daha İflasını İstedi!

Yine FTX Haziran ayında başka bir kripto para platformu BlockFi‘ye 250 milyon dolarlık bir kredi verdi. Ayrıca FTX ile BlockFi arasında şirketin satın alınması konusunda bir anlaşma da yapıldı.

İlgili Haber
FTX Bir Bitcoin ve Kripto Şirketini Daha Batmaktan Kurtardı!
İlgili Haber
FTX ve BlockFi Anlaşmaya Vardı: CEO Zac Prince Konuyla İlgili Açıklama Yaptı!

SBF, kripto firmalarına yardım etmek istediğinde FTX’in kurumsal olarak bunu yapmasının mantıklı olmadığında, kripto şirketlerini kurtarma konusunda kendi parasını kullandığını söyledi.

“FTX’in hissedarları var ve onlar tarafından makul şeyler yapmak bizim görevimiz.

Bu bağlamda FTX’in parasını kullanmanın mantıksız olduğu yerlerde kendi paramı kullanıyorum ve kesinlikle kendi paramı yakma konusunda daha rahat hissediyorum.”

FTX CEO’su son olarak kripto para sektöründeki likidite krizi konusunda en kötüsünün geride kaldığına inandığını söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları