Ana SayfaBorsaFTX ve BlockFi Anlaşmaya Vardı: CEO Zac Prince Konuyla İlgili Açıklama Yaptı!

FTX ve BlockFi Anlaşmaya Vardı: CEO Zac Prince Konuyla İlgili Açıklama Yaptı!

Takip et

BlockFi ve FTX US şirketlerinin, zor durumdaki kripto para lender şirketine 400 milyon dolarlık kredi olanağı saplayacak ve FTX US şirketine BlockFi şirketini satın alma hakkı verecek bir anlaşmaya vardığı öğrenildi.

BlockFi CEO’su Anlaşmanın Toplam Değerini “680 Milyon Dolara Kadar” Olarak Açıkladı

CEO Zac Prince, yaptığı açıklamasında söz konusu anlaşmanın “müşteri fonlarını koruyacağını” bildirdi.

Prince attığı bir tweet’te, tarafların bir gün önce “kesin anlaşma” üzerinde mutabık kaldıklarını söyledi. Anlaşmanın hala hissedarların onayına tabi olduğunu da belirtti. Anlaşmanın toplam değeri “680 milyon dolara kadar” olarak belirlendi.

Bununla birlikte şirketin sahip olduğu değerleme oldukça oynak gibi görünüyor. Dün yayılan ve daha sonra yalanlanan haberlerde şirketin 25 milyon dolarlık anlaşmadan söz edilirken bugün ise BlockFi’ın “performans kriterlerine bağlı olarak 240 milyon dolara kadar değişken bir fiyata” sahip olduğu aktarıldı.

Prince, BlockFi’ın kredi imkanından henüz yararlanmadığını söyledi.

İlgili Haber
FTX'in Yardımının Ardından BlockFi, İlk Rahatlama Sinyalini Verdi!

Prince, kısa bir süre önce attığı Tweet’inde şu sözleri kullandı:

“Prensip olarak, temelde müşteri fonlarını korumaya inanıyoruz. Bu sadece yapılacak en doğru şey olduğu için değil, aynı zamanda dünya çapında kripto finansal hizmetlerinin devam eden sağlığına ve benimsenmesine de fayda sağlayacaktır. Bu nedenle, likiditeyi güçlendirmek ve müşteri fonlarını korumak için bilançomuza sermaye eklemek önemliydi.”

Böylelikle Celsius, Three Arrows Capital ve Babel Finance gibi şirketler zor durumdayken böylelikle BlockFi kendisini şu anda kurtarmış gibi görünüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları