Kripto HaberleriHaberlerFTX'in Yardımının Ardından BlockFi, İlk Rahatlama Sinyalini Verdi!

FTX’in Yardımının Ardından BlockFi, İlk Rahatlama Sinyalini Verdi!

Takip et

Kripto kredi platformu BlockFi Cuma günü bir dizi kripto paranın mevduat oranlarında artış yapıldığını duyurdu.

Bunun yanı sıra şirket, ayda bir ücretsiz para çekme işlemine izin veren bir politikayı sona erdirirken, çeşitli coinlerde ise para çekme ücretlerini düşürdü. Her iki yeni politika da 1 Temmuz’da yürürlüğe girecek.

Bu hafta başında şirket için işler pek iyi gitmiyor gibi görünüyordu.

Kripto çöküşünün şirketin ana rakibi Celsius’u saf dışı bırakmasının ardından BlockFi, personelinin %20’sini işten çıkarmak ve acil bir 250 milyon dolarlık kredi tesisi için Sam Bankman-Freid’in borsası FTX’e başvurmak zorunda kalmıştı.

İlgili Haber
FTX'den Yeni Kripto Para Hamlesi!

BlockFi, Platformunda Sunduğu Kripto Para Getiri Oranlarında Artış Yaptı

Ancak Cuma günü yapılan bir açıklamada şirket, Temmuz ayında BTC, ETH, USDC, GUSD, PAX, BUSD ve USDT için mevduat oranlarını artıracağını söyledi.

Şirket, oran artışına neden olan üç faktörü şöyle açıkladı: Etkili risk yönetimi, azalan piyasa rekabeti ve değişen makro getiri ortamı.

Risk yönetimiyle ilgili olarak firma, geçmişteki ihtiyatlı oran stratejisinin, bugün bu piyasa gerilemesinde müşterilere ödülleri artırmak için esneklik alanı sağladığını belirtti.

Azalan piyasa rekabetine gelince, BlockFi, “perakende platformumuzun ve kurumsal borç verme büromuzun çalışma süresini %100’de tuttuk” derken, diğerleri platformların bu işlemleri ya yavaşlattığını ya da duraklattığını iddia etti.

Değişen makro ortama da değinen BlockFi, ABD Hazine tahvil getirilerindeki dramatik yükselişin kredi faizlerini ve dolayısıyla mevduat faizlerini artırdığını hatırlattı.

Oranları artırmanın yanı sıra BlockFi, BTC, ETH ve stablecoin’lerin ayda bir kez ücretsiz çekilmesine izin veren bir politikayı ortadan kaldıracağını söyledi. Ancak şirket, tüm bu varlıklar için para çekme ücretlerini düşürecek.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları