Kripto HaberleriHaberlerFTX Müşterileri Paralarını Geri Almak İçin Toplu Dava Açtı

FTX Müşterileri Paralarını Geri Almak İçin Toplu Dava Açtı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Amerika Birleşik Devletleri’nde ikamet eden dört FTX müşterisi, borsanın paralarını kaybettiğini ileri sürerek bütün yatırımcılar adına hukuk yoluna başvurdu. Dava, batık kripto para borsasının iflas işlemlerinin devam ettiği Delware eyaletinde açıldı.

Dört müşteri, savcılığa sunduğu ortak dilekçede şu sözlere yer vererek kendilerini savundu:

“FTX borsası ve yan şirketi Alamenda Research, yaklaşık 2 milyar dolar değerindeki müşteri fonlarını kaybetti. Bütün FTX mağdurlarının kayıplarının telafi edilmesini istiyoruz. Ancak işleyen süreç muhtemel telafiyi sadece erteliyor. Öncelik istiyoruz, müşteriler derhal paralarını geri almalı.”

Alamenda Research eski CEO’su Caroline Ellison, FTX borsasındaki müşteri fonlarının Alamenda’daki açığı kapatmak için kullanıldığını itiraf etmişti. Davacılar, FTX’in paraları başka bir şirkete aktarmasının hiç bir kanunda yerinin olmadığını savunuyor.

Dev kripto para borsasının iflası nedeniyle yakın zamanda bir komite kuruldu. Komite, borsadan alacağı olan 100’den fazla şirketi temsil ediyor. Delware eyaletinde savcılığa başvuran yatırımcılar, kayıp telafisinde bireysel müşterilerin öncelikli olmasını talep ediyor.

Bütün bu olanların baş sorumlusu, FTX kurucusu Sam Bankman-Fried ise tutuksuz yargılanıyor. SBF Amerika’ya iade olduktan sonra 250 milyon dolar değerinde kefalet ödeyerek serbest kaldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları