HaberlerKripto ParaSolana

FTX Ve CoinShares’ten Solana (SOL) Ortaklığı!

CoinShares ve kripto para borsası FTX ortaklıklarını duyurdu.

Avrupa’nın en büyük kripto para yatırım şirketlerinden olan CoinShares ve ünlü kripto para borsası FTX ortaklıklarını duyurdu.

Söz konusu ortaklığı resmi Twitter hesabından duyuran CoinShares, FTX ile birlikte dünyanın ilk fiziksel destekli Solana (SOL) ETP’si olan “CoinShares FTX Physical Staked Solana”isimli ürünün piyasaya sürüleceğini söyledi.

CoinShares paylaşımında, stake ödülleri ve düşük hizmet ücretleri olan Solana ETP’si için staking ödüllerinin yıllık %3, hizmet ücretinin ise %0 olacak şekilde belirlendiğini açıkladı.

FTX ile ilk girişimleri olduğunu belirten CoinShares, “CoinShares FTX Physical Staked Solana ETP’sinin” başlangıç sermayesi olarak 1 milyon SOL (yaklaşık 90 milyon dolar) piyasaya sürüleceğini söyledi.

CoinShares CEO’su Jean-Marie Mognetti söz konu ortaklık ile ilgili şunları söyledi:

“CoinShares’te, şirketin genel büyümesini ve bir bütün olarak dijital varlık ekosistemini yönlendirmek için agresif bir stratejimiz var. Bu bağlamda büyüme sürecimizin ayrılmaz bir parçası olarak üst düzey firmalarla stratejik ortaklıklar kurmaya devam ediyoruz.

FTX ve CoinShares’in ortak bir hedefi bulunuyor ve bu ortaklık sayesinde her iki şirket de kripto pazarına yenilikçi ürünler getirmek için sektör lideri teknolojilerinden yararlanabilecek.”

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ise açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“FTX’in amacı, kurumsal düzeydeki hizmetleri ve ürünleri uygun maliyetli bir şekilde pazara sunmaktır. Bu bağlamda yalnızca gerçekten yenilikçi ve değer katan ürünleri piyasaya sürmek istiyoruz.

CoinShares, Avrupalı ​​yatırımcılara on yıla yakın bir süredir yenilikçi ve düzenlenmiş kripto varlık yatırım araçları sağlama konusunda kanıtlanmış bir sicile sahiptir ve bu da onları kurumsal teklifler için işbirliği yapmak için önemli bir seçenek haline getirir.

Yatırımcılara Solana ekosistemine erişim sağlayan teklifler üzerinde daha fazla işbirliği yapmayı dört gözle bekliyoruz.”

Açıklamada, CoinShares FTX Physical Stake Solana’nın Almanya’nın ana pazarı Xetra’da listeleneceği ve bu yıl CoinShares tarafından başlatılan dördüncü ETP olacağı da belirtildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu