binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerG20 Kripto Para Düzenleme Önerilerini Temmuz Ayında Yapacak

G20 Kripto Para Düzenleme Önerilerini Temmuz Ayında Yapacak

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bilindiği gibi dün son oturumu yapılan G20 Zirvesi’nde kripto para konusu da konuşuldu. Dünyanın ekonomi liderleri, kripto paralara düzenleme getirilmesi için Temmuz ayında bir araya geleceklerini açıkladırlar.

G20’ye katılan ülkelerin maliye bakanlarının toplantısından sonra Salı günü açıklamalarda bulunan Arjantin Merkez Bankası Başkanı Frederico Sturzenegger, zirveye katılan ülkelerin çoğunun kripto paralar hakkında bir düzenleme getirilmesini istediklerini fakat bunu yapabilmek için daha fazla veriye ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi. Sturzenegger, yaptığı basın toplantısında:

Üye ülkelerin çoğu kripto paraların düzenlenmesi için Temmuz ayında tavsiyelerini gönderecekler. Bu ayda, “neyi düzenliyoruz” ? konusunda değil, somut ve işe yarar öneriler üzerinde durmalıyız.

Fakat tüm üye ülkeler düzenlemeye gidilmesi konusunda aynı düşünmüyor. Brezilya Merkez Bankası Başkanı Ilan Goldfajn yaptığı açıklamada, kripto paralar için ülkesinde düzenleme getirilmeyeceğini dile getirdi. Ayrıca G20 tarafından kripto para düzenlemeleri ile ilgili alınan kararlara uymayacağını ifade etti.

Öte yandan G20, terör finansmanını ve kara para aklamayı engellemek için kurulmuş olan FATF standartlarını kripto paralara da uygulayacağını garanti etti.

Ülkelerden İnceleme Talebi

Son bir kaç aydır Almanya, Fransa, Japonya ve ABD gibi ülkeler kripto paraların daha yakından incelenmesi için tüm dünyaya çağrıda bulunmuştu. Hükümet yetkililerinden ve Merkez Bankalarından, kripto paraların dünya üzerindeki ekonomik etkilerinin araştırılması istendi. Ayrıca ABD Bakanı ve Japon Hükümeti’de kripto paraların yasa dışı işlerde kullanılmasından endişe duyduklarını açıkladılar.

Bütün bu kaygılara rağmen G20 Finans İstikrar Kurulu Başkanı Mark Carney yaptığı açıklamada, kripto paraların şu an için finansal istikrara risk oluşturmadığını açıkladı. Daha önceki yazımızda Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in yaptığı açıklamaya da yer vermiştik. Bu gelen haberler kripto paralar için havada kalan kararlar olsa da piyasa bunu olumlu karşıladı ve Bitcoin an itibari ile 9000 barajını aşarak 9100 dolarlardan işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail