fbpx
BlockchainHaberler

G20 Zirvesi’nden Bitcoin İle İlgili Son Haberler

G20 Zirvesi’nden Bitcoin ile ilgili haberler gelmeye başladı. Dün Reuters’in yaptığı habere göre G20 Finansal İstikrar Kurulu olan FBS, Bitcoin ve ona benzer kripto para birimlerinin yasalar çerçevesinde düzenlemesini isteyen bir kaç ülkenin çağrısını reddetti. Açıklamalarına devam eden FBS, kripto paraların küresel piyasalara bir tehdit oluşturduğunu düşünmüyoruz.  Fakat bu durumun kripto paraların daha yaygın olarak kullanılmasıyla değişebileceği ifadelerine yer verildi.

Bu açıklamadan sonra dün Bitcoin, yaklaşık yüzde 9’luk bir artışla 8500 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Bununla beraber diğer kripto paralar da yükseliş trendine girdi.

Fakat bu haber tam olarak resmi bir açıklama olmamakla beraber sadece bir iddia.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’ten Açıklama

G20′ de alınan karalar bugün saat 21:00 itibari ile resmi kaynaklardan açıklanacak. Fakat bu açıklama gelmeden önce Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, bugün resmi twitter hesabından bir yazı paylaştı. Yaptığı açıklamaya göre; G20 Bakanlar Zirvesinde bir çok konunun yanı sıra kripto para konusuna da değinildiğini söyledi. Bu konuşmaların neticesinde kripto paralardan uzak durulması gerektiğini fakat blockchain teknolojisinin bir çok alanda hizmet sunmada çığır açabilecek kadar faydalı olabileceğini ifade etti.

Mehmet Şimsek'in Twitter'de Paylaştığı Yazı
Mehmet Şimsek’in Twitter’de Paylaştığı Yazı

Mehmet Şimşek’in yaptığı açıklamaya bakacak olursak saat 21:00’da açıklanacak olan resmi açıklamaların Bitcoin aleyhinde olabileceği iddia ediliyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı