HaberlerKripto Para

G20’de Kripto Paralar İçin Ne Konuşuldu?

G20'de yayınlanan bildiride kripto paralar hakkında açıklamalar da var.

8-9 Haziran tarihleri arasında yapılan G20 zirvesi Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları katılımıyla gerçekleşti. Bu sene de her sene olduğu gibi kripto paralar hakkında konuşuldu.

Yayınlanan bildiride kripto paralar ile ilgili de açıklama bulunuyor. Daha önce de olduğu gibi finans sistemi için risk olarak görülmediği açıklanan kripto paralar hakkındaki açıklamaların satır başlıkları şu şekilde:

  • Kripto para teknolojileri küresel finansal sisteme önemli faydalar sağlayabilir.
  • Kripto paralar küresel ekonomiye bir risk oluşturmuyor fakat yatırımcı korunması konusu ve terör finansmanının olmaması gibi konuların üzerinde çalışıyoruz.
  • Kripto para borsaları ve yatırımcıyı koruma ile alakalı şirketler ve kurumlar tarafından yapılan düzenlemeleri memnuniyetle karşılıyoruz.

Genel itibarı ile geçen seneki açıklamalardan pekte farklı olmayan açıklamada kripto paraların dünya ekonomisi için tehdit oluşturmadığı vurgulandı. Ancak olumsuz bir haber çıkmaması yatırımcılar tarafından olumlu bir haber olarak karşılandı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu