BitcoinHaberler

G7 Ülkelerinden “Acil” Kodlu Kripto Para Açıklaması

G7 ülkelerinden kripto paralara yönelik regülasyon çağrısı geldi.

Bitcoin yeniden 30.000$’ın üzerinde işlem görürken G7 ülkelerinin maliye bakanlarından bir açıklama geldi.

Reuteurs’un haberine göre Almanya’da toplanan G7 ülkeleri Finansal İstikrar Kurulu’ndan küresel kripto para düzenlemeleri konusunda daha hızlı hareket etmesini istedi.

Raporda geçtiğimiz günlerde TerraUSD ve Luna’da yaşanan çöküş ve mağduriyete dikkat çekilerek hızlı hareket edilmesi gerektiğinin altı çizildi.

Maliye Bakanları ve Merkez Bankacıları ilgili raporda şu ifadeleri kullandı:

“Kripto varlık piyasasındaki son kargaşa ışığında, G7 FSB’yi (Finansal İstikrar Kurulu) tutarlı ve kapsamlı düzenlemenin hızlı bir şekilde geliştirilmesini ve uygulanmasını ilerletmeye çağırıyor.”

Kurulun göreve çağırdığı FSB 2008 yılında kuruldu. Basel merkezli uluslararası kuruluş finansal normların oluşturulmasından sorumlu. Kurul bu yılın Ekim ayında küresel stablecoin düzenlemesi hakkında bir rapor sunacağını duyurmuştu.

Bugün gelen bu çağrı FSB’nin daha hızlı hareket etmesine neden olabilir.

TerraUSD’nin 1 dolara sabitliğini yitirmesinin ardından kripto para piyasalarına yönelik düzenleme çağrılarının arttığı görülüyor. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ve SEC Başkanı Gary Gensler’da geçtiğimi günlerde yaptıkları açıklamalarda kripto paralara yönelik yasal düzenlemelerin bu yıl içerisinde çıkarılması gerektiğinin altını çizmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu