Sponsorlu

Geçmiş, Şimdi ve Geleceğin Trendi İle Tanışın: Covesting Hizmet Tokeni

Covesting trendi ile tanışın!

Kripto para projeleri özellikle zaman ilerledikçe ciddi bir engele takılıp takılmadığını ve gelecek vaat edip etmediğini göstermeye başlar. Bunun için de ciddi bir zaman ve yaşanmışlık gerekmektedir. Özellikle piyasanın genel olarak düşüş yaşadığı anlarda ise kripto para sektörü zor bir dönem veya düşüş eğilimi yaşadığında projeler terk edilir, fiyatlar sert düşer.

Farklı durumlarda ise bir projenin temel altyapısının gelişmesi yıllar alır ve bu nedenle zaman yerine söz konusu projenin tamamen sağladığı değer ve perspektifler dikkate alınır. Bu gibi durumların sonucunda ise Covesting (COV) gibi coinler ortaya çıkar. Covesting, boğa piyasasının sonlarında ortaya çıktı ancak projenin sağlam olması ve ekibi kalıcı olması sayesinde proje hala aktif ve gelişmeye devam ediyor.

Gün geçtikçe çok fazla kripto para projesinin ortaya çıkması da güçsüz projelere örnek olarak verilebilir.  Peki COV gibi hizmet tokenleri tam olarak nasıl başlıyor ve nasıl yoluna devam ediyor? İşte detaylı rehber!

Geçmiş: COV Token Lansmanı ve Kopya Alım Satım İşlemler

COV token, ilk olarak 2017 yılının sonlarında piyasaya sürüldü ve kripto para meraklılarının daha sonraki bir tarihte piyasaya sürülecek bir kopya ticaret modülünde yerel olarak kullanılabilecek bir yardımcı program tokenine erken erişim elde etmelerini sağladı. Kopya ticareti modülünün planı iddialıydı oldukça iddialıydı ve birçok ünlü yatırımcının alım-satımlarının kopyalanabilmesini vaat etti.

Token satışı neredeyse anında tükendi ve o sırada inovasyonun kripto para birimlerine nasıl etki ettiği vurgulandı. Aylar içinde, Bitcoin ve Ethereum dramatik bir çöküş yaşadı ve kripto para sektörünün yükselişi durdu.

Avrupa merkezli bir fintech yazılım geliştiricisi olan Covesting, o zamanlar ilk DLT lisansları alanladan birisi oldu. Lisans, kopya ticareti deneyimi için çok önemli olan belirli iş modellerini kısıtladı ve bu durum şirketi kötü etkiledi. Şirket, alternatif bir çözüm olarak kopya ticareti yazılımını ortakların lisanslayabileceği bir üçüncü taraf modülü olarak geliştirmeye karar verdi.

İş modelinin doğru karar olduğu ortaya çıktı ve daha fazla geliştirme süresi sağlandı. Kopya alım satım modülünün ilk kez piyasaya sürülmesi için doğru iş ortağıyla eşleştirilmesi sağlanarak büyüme garanti altına alındı. 2020’nin başlarında, kopya alım satım modülü beta aşamasından piyasaya girdi ve ilk kez dünyaya tanıtıldı. İlk kurulum olarak herhangi bir COV tokeni entegrasyonu sağlanmadı ve Covesting ekibi daha sonra COV tokeni için destek sağladı.

Şimdi: Kopya Alım Satım ve COV Token’a Yardımcı Programlar

Covesting, PrimeXBT kripto para borsasındaki bir yazılım modülü aracılığıyla takipçilerle strateji yöneticilerini birbirine bağlayan eşler arası bir kopya ticaret topluluğudur. Covesting kopya ticareti şu anda yalnızca 50’den fazla farklı CFD’de long ve short pozisyonlar için bilinen ödüllü marj ticaret platformunda mevcuttur. Bununla birlikte, B2B ortaklıkları, hızlı tempolu kripto para sektöründe ani patlamalar getirebilir.

Bir Covesting hesabıyla, gerekli yeteneklere sahip olduğunu düşünen herkes bir strateji yöneticisi olabilir. Yazılımın kendisi ve küresel lider tablolarının sağladığı şeffaf risk ve başarı ölçütleri, bu strateji yöneticilerinin sıkı ve dürüst çalışmasını sağlar. Ayrıca, takipçilerin herhangi bir kişisel hedefe veya risk iştahına en uygun strateji yöneticisini seçmelerine olanak tanır.

Takipçiler, herhangi bir zamanda bir veya daha fazla strateji izleyebilir ve bu pozisyonları, zararı durdur veya kar al emirleri ile marjin alım satım pozisyonlarına benzer şekilde yönetebilir. Modül, strateji yöneticisinin yaptığı tüm işlemlerin takipçileri tarafından otomatik olarak kopyalanmasına izin verecektir. Başarılı olursa, takipçiler kardan pay alacak. Strateji yöneticisi ayrıca onları teşvik etmek ve aktif olarak ticaret yapmak için bir pay alır.

Bu durumda strateji yöneticileri de sermayeyi çok daha hızlı büyütebilecek ve yeni gelir akışlarından faydalanabilecek. Aynı zamanda, piyasalarda başka türlü ayakta kalamayacak olan takipçiler artık daha fazla deneyime sahip olanlardan kar elde edebilecek ve iki taraf için de kazan-kazan durumu ortaya çıkacak. Bu yöneticiler daha sonra ise tamamen şeffaf küresel lider tablolarının sıralarını yükseltmek veya her biri benzersiz risk, başarı, ciro veya marj parametrelerine sahip beş yıldızın tümünü elde etmek için diğer strateji yöneticileriyle rekabet etmelidirler.

Covesting (COV) tokeni, başlangıçta bir ERC-20 belirteci olarak piyasaya sürülen kopya ticaret modülünün yerel kripto para birimidir. Covesting geliştiricileri, daha fazla blockchain ağları arası esneklik için Binance Smart Chain’e yönelik bir köprü yayınladı ve böylece kullanıcılar, her bir blockchain ağına özgü çeşitli protokollerden ve merkezi olmayan uygulamalardan yararlanabilir.

Ağın kendi tokeni, maksimum toplam 20.000.000 COV arzı ile piyasaya sürüldü ve bu da onu BTC’den daha kısıtlı hale getirdi. Deflasyonist tokenler, sistematik belirteç yakma işlemleriyle belirteç arzını daha da azaltır.

Kullanıcılar, Covesting on PrimeXBT’nin My COV bölümünden COV tokeniyle ilgili arzı ve diğer çeşitli bilgileri takip edebilir. Ayrıca PrimeXBT panosunun bu bölümü, COV token sahiplerinin Covesting kopya alım satım modülü ile birleştirildiğinde tokenin sağladığı yardımcı programlara erişmeye başlayabilecekleri yerdir.

PrimeXBT arayüzünde aynı My COV bölümünde COV tokeni stake etmeye ayrılmış bir bölüm de vardır. COV stake etme, kullanıcıların kopya ticareti modülünde temel hesap düzeyindeki tüm yardımcı programların kilidini nasıl açacaklarına da rehberlik ediyor. Kilitlenen COV tokenlerinin sayısı arttıkça, token sahibi için etkinleştirilen yardımcı programların miktarı da artar.

Kullanıcılar COV tokenlerini stake ederek standart bir hesabı PrimeXBT’de Premium, Gelişmiş veya Elite hesaba dönüştürebilir. Üç seviyenin her biri, %1 yeni takip ücretini ortadan kaldırırken, özelliklerin geri kalanı seviyeye göre farklılık gösterir.

Örneğin, Premium düzeyde takipçiler kar paylarını %2 oranında artırır. Strateji yöneticileri %10 işlem ücreti indirimi alır ve takipçi limitlerinde 2 kat artış olur. Gelişmiş düzeyde, takipçiler için kar payı %3’e çıkar ve strateji yöneticileri bunun yerine %20 indirim alır. Takipçi limitleri de üç katına çıkıyor.

Son olarak, Elit seviye, takipçilere %5 kar payı artışı, %30 işlem ücreti indirimi ve hiçbir takipçi limiti olmadan en fazla değeri ve faydayı sunar. Takipçilerde herhangi bir sınır olmadan, gelir potansiyeli, kişinin erişim kapsamı kadar önemlidir.

COV token satın almak için KuCoin, Uniswap veya doğrudan başka borsalar kullanılabilir ve bunlar aracılığıyla PrimeXBT arayüzünden alım olabilir. Bu, kullanıcıların PrimeXBT’de bulunan herhangi bir temel hesap marjı para birimi de dahil olmak üzere bir tür kripto para birimini başka bir kripto para birimiyle değiştirmesine olanak tanıyan nispeten yeni bir özelliktir. Para birimleri listesi USDT ve USDC’yi içermesine rağmen, COV yalnızca COV/BTC ve COV/ETH işlem çiftleri aracılığıyla takas edilebilir.

Gelecek: Covesting ve COV’u Ne Bekliyor?

Covesting Yield Hesabı sistemi, PrimeXBT panosunun Covesting bölümünde, kopya ticaret modülü, COV staking, tedarik istatistikleri ve daha fazlasının yanında yer alır. Yeni araç, kripto para sahiplerine PrimeXBT’de tutulan boş kripto tokenlerinde %35’e kadar yıllık gelir sunuyor.

Bu vakte kadar herkes DeFi’yi duymuştur. En popüler yöntemler arasında, kripto para birimlerinin bu yeni sektörü, kripto ödülleri olarak ödenen değişken getiriler yoluyla token sahiplerine para kazandırıyor. Farklı DeFi protokollerinin bunu başarmak için benzersiz yolları vardır, ancak son zamanlardaki en popüler örnek belki de Uniswap ve PancakeSwap gibi otomatikleştirilmiş piyasa yapıcı platformdakilerdir.

Merkezi kripto para borsalarında, borsanın kendisi, kullanıcıların faydalanması için likidite sağlar. Bununla birlikte, kullanıcılar, merkezi olmayan borsalar veya otomatikleştirilmiş piyasa yapıcı platformları ile akıllı bir sözleşmede belirteçleri stake ederek likidite sağlar. Tokenleri kilitleyerek, piyasa faaliyetini kolaylaştırmak için ticaret çiftleri içinde yeterli likidite olduğu garanti altına alır ve kullanıcılar bunun karşılığında ödüllendirilir.

Bir borsa, genellikle ücretlerle yapılan bu iş modeline dayalı olarak gelir elde eder. Dahil olan bir şirket olmadığı için, DeFi protokolü, bunu yapmaya teşvik etmek için likidite sunan kullanıcılara ödül ödüyor. Talep yüksek olduğunda, ödenen faiz oranları da yüksek olur. Bu nedenle DeFi’de faiz oranları çoğu durumda değişkendir.

Tüm bunların nasıl çalıştığının ardındaki konsept açık ancak kripto paraları korumak ve stake etmek için cüzdanları blockchain ve merkezi olmayan uygulamalara bağlamak, nasıl olduğunu bilmeyenler için kafa karıştırıcı ve düpedüz tehlikeli olabilir.

Bununla birlikte, Covesting ekibi de Uniswap veya PancakeSwap gibi en iyi DeFi protokollerine kullanıcı dostu ve basit bir bağlantıya izin verecek, ancak genellikle gerekli olan teknik uzmanlık olmadan, Covesting Getiri Hesabı sistemini 2021’in 3. çeyreğinde piyasaya sürecek. Covesting Getiri Hesabı sistem panosu, PrimeXBT panosunda sizin için bütün bağlantıları gerçekleştirir.

Kullanıcılar, aracı kullanarak, DeFi’nin sunduğu en iyi değişken APY oranlarından çok daha kolay bir şekilde yararlanabilirler. Burası aynı zamanda en son duyurulan COV tokeni yardımcı programının bir etkisinin olduğu ortaya çıktı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, COV token staking, Covesting Getiri Hesaplarında 2x APY artışına kadar ek bir gelir sağlayabilir. Kullanıcılar ayrıca PrimeXBT panosundaki Covesting Getiri Hesabı bölümünde aktif bir staking listesine katılmak için %1’lik bir tanıtım desteği için şimdi kaydolabilirler.

Covesting ve COV İçin Sıradaki Gelişmeler

COV tokeninin sonraki aylarda  nereye gideceği, nihayetinde kripto para birimi sektörünün bir sonraki yenilik yapacağı yere göre belirlenebilir. COV tokeni ilk kez kavramsallaştırıldığında, DeFi neredeyse hiç düşünülmüyordu, ancak bugün hizmet tokenleri, en son kripto para trendlerini bile içerecek şekilde gelişti.

Gelecekte, işlerin hangi yöne gittiğine ve ek hizmetler için COV tokenine hangi özelliklerin tanıtıldığına bakılmaksızın, token sahipleri için ilginç bir değer teklifi yaratma geçmişi göz önüne alındığında, gelecek olan her şey dünyaya hoş bir katkı sağlayabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu