binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumGelen Ertelemelerin Ardından Bloomberg Analisti, Ethereum Spot ETF Onayı İçin Yeni İhtimali...

Gelen Ertelemelerin Ardından Bloomberg Analisti, Ethereum Spot ETF Onayı İçin Yeni İhtimali ve Tarihi Açıkladı

Ethereum Spot ETF kararı için nihai kararın yaz aylarında gelmesi bekleniyor. Bununla birlikte bir başka önemli tarih var.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bloomberg Intelligence analisti James Seyffart, spot Ethereum ETF’lerinin Mayıs ayında onay alma olasılığının %60 olduğunu tahmin ediyor.

Bu tahmin, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu hafta başında BlackRock ve Grayscale’in potansiyel ETH ETF’lerine ilişkin kararları ertelemesinin ardından geldi.

BlackRock ve Grayscale’in yanı sıra Ark 21Shares ve VanEck de spot Ethereum ETF’si için yarışıyor. Uzmanlar, SEC’in ETF’lerle ilgili bir kararı bu yılın sonlarına kadar ertelemesini beklediklerinden, ertelemeler karşısında şaşırmadılar.

Seyffart, SEC’in Ark/21Shares ve VanEck’ten gelen başvurular hakkında karar vermesi için 240 günlük süreyi işaret eden 23 Mayıs tarihini yakından takip ediyor. Seyffart, “Benim temel varsayımım, bu tarih civarında onaylayacakları konusunda hala muhtemelen yüzde 60 civarında” dedi. Bununla birlikte, SEC’in süreci geciktirmek için çok sayıda yolu olduğunu da kabul etti.

İlgili Haber  CFTC Başkanı, "Bitcoin Spot ETF'ler ile İlgili Endişeliyim" Dedi, Nedenini Açıkladı

Grayscale, Grayscale Ethereum Trust’ı (ETHE) bir ETF’ye dönüştürmeye çalışarak Bitcoin ETF’sine benzer bir strateji benimsiyor. Şirketin Baş Hukuk Sorumlusu Craig Salm, bir radyo röportajında firmanın 2024 yazına kadar bir SEC kararı beklediğini açıkladı.

Mayıs ayı yaklaşırken Seyffart, SEC’in düşünce süreci hakkında kamuoyunu “bilgilendiren” göstergeler olması gerektiğine inanıyor. Analist, “Neler olup bittiğine dair bir fikir edinmek için bakabileceğimiz birkaç farklı şey var ama henüz elimizde değil ve bir süre elimizde olmasını da beklemiyorum. Belki bir ya da iki ay daha” diye açıkladı. Bu göstergeler hem ihraççılardan hem de SEC’den gelen başvuruları ve yanıtları içeriyor.

Seyffart, spot ETH ETF’si onayı için mevcut süreci, BlackRock ve diğer şirketlerin spot Bitcoin ETF yarışında yaklaşık son bir ay içinde olduğu ve Grayscale kararının henüz verilmediği geçen yılın Temmuz ayı ile karşılaştırdı. “Zaman çizelgesinin tam olarak bu şekilde sıralanmadığını biliyorum, ancak bildiklerimiz ve bilmediklerimiz aynı durumda” diye sözlerini tamamladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail