Kripto HaberleriEthereumGeliştiriciler Ethereum 2.0 İçin Toplantı Düzenledi: İşte Kritik Tarih!

Geliştiriciler Ethereum 2.0 İçin Toplantı Düzenledi: İşte Kritik Tarih!

Takip et

Ethereum’un “All Core Devs Call #141” isimli toplantısında görüşen ETH geliştiricileri, yedinci “shadow fork’un” sonuçlarını özetledi ve node senkronizasyon sorunları için çözüm önerileri sundu.

Ethereum’da Yedi “Shadow Fork” Senkronizasyon Problemlerinin Belirlenmesini Sağladı

Galaxy Digital analisti Christine Kim, Twitter’da Ethereum’un All Core Devs Call #141 toplantı sonuçlarıyla ilgili bir yazı paylaştı. Yazıya göre, son “Shadow Fork” node senkronizasyonundaki sorunlar nedeniyle pek de başarılı geçmedi.

Şöyle ki, Erigon ve Hyperledger Besu node’ları ile ilgili sorunların bir sonucu olarak, ağ katılımcılarının %25’i “Merge” aktivasyonundan hemen sonra konsensüsten düştü.

Ayrıca, “Bonsai Trees” isimli veri depolama tasarımı ve Nethermind-Teku istemci çifti ile ilgili bazı sorunlar tespit edildi. Bu sorunlar büyük ölçüde “Merge’ün” teknik özellikleriyle ilgili değildi; bunun yerine katılımcı ekiplerin yaklaşan yükseltme için hazır olmadıklarını vurguladılar.

İlk “Shadow Fork’lar” Ethereum (ETH) ağında Nisan 2022 ortasında etkinleştirilmişti. Bunlar ağ yapısını Ethereum (ETH) ana ağına “paralel” olarak “güncellemekte” ve ETH transferlerini anlamlı bir şekilde etkilememektedir.

İlgili Haber
Lido Finance, Ethereum 2.0 ile İlgili Önemli Bir Oylama Başlattı!

Sepolia Shadow Fork 6 Temmuz’da Başlatılacak

Kim, tüm katılımcı ekiplerin önümüzdeki hafta sekizinci Shadow Fork’u başlatmak için sorunları çözmekte olduğunu da sözlerine ekledi.

Ayrıca, Merge öncesi hazırlıklarda bir sonraki önemli olay olan Sepolia test ağındaki aktivasyonu için yaklaşık zaman çizelgesini paylaştı. Geliştiriciler “iyimser” görünüor ve Merge’ü 6 Temmuz 2022’de ikinci büyük test ağında başlatacaklar.

Sepolia’nın, Beacon Chain lansmanından sonra aktif kalacak iki test ağından (Goerli ile birlikte) biri olacağı dikkate alınmalı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları