Kripto HaberleriHaberlerGeorge Soros'un Fonunun Kripto Para Sektörü Yatırımları Ortaya Çıktı!

George Soros’un Fonunun Kripto Para Sektörü Yatırımları Ortaya Çıktı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Hedge fon devi George Soros’un yatırım aracı olan Soros Fund Management, alım satımların niteliği belirsiz olsa da geçen yılın sonundan önce bazı kripto para şirketlerine yatırım yapmış gibi görünüyor.

Soros Fonu’nun MicroStrategy ve Marathon’da Yatırımı Bulunuyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) 31 Aralık tarihli 13F dosyasına göre Soros Fund Management, kripto para madenciliği şirketi Marathon Digital Holdings’in 39.6 milyon değerinde dönüştürülebilir tahvillerinden satın aldı. Dönüştürülebilir tahviller, bir şirket tarafından ihraç edilen ve belirli bir süre sonra hisse senedine dönüştürülebilen uzun vadeli borç türleridir.

Fonun ayrıca MicroStrategy’nin 50.000 hissesi üzerinde alım ve satım opsiyonlarına sahip olduğu görüldü.

Bu adi hisse senedi hedge’lerine ek olarak fon, MicroStrategy imtiyazlı hisselerinde yaklaşık 200 milyon dolar tutmaya devam etti.

Bir trader CoinDesk’e yaptığı açıklamada, bu yatırımın muhtemelen MicroStrategy hisseleri üzerinde opsiyon işlemi yoluyla bir riskten korunma stratejisi olduğunu söyledi.

İlgili Haber
Bu Altcoinde ABD Enflasyon Verisi Sonrası Ani Sıçrama Yaşandı: Kaynağı Ne?

Fon ayrıca, sıkıntıda olan kripto para odaklı banka Silvergate Bank’ta 100.000 hisse değerinde satım opsiyonu bulunduran bir short pozisyon açıkladı. Söz konusu belge 2022 sonu itibariyle hazırlandığından, Soros Management’ın Silvergate’te halen short pozisyonda olup olmadığı şu an için belirsiz.

Soros Fonu’nun daha önce 2021’deki boğa rallisi sırasında Bitcoin sahibi olduğu bildirilmişti. Soros Fund Management’ın başkanı Fitzpatrick o dönem Bloomberg’e verdiği demeçte Soros Fund Management’ın “bazı coinlere sahip olduğunu ama çok fazla olmadığını” söylemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları