Blockchain

Gizlilik Odaklı Aleo Blockchain’i, Finansman Turunda 200 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

Gizlilik odaklı bir Blockchain projesi olan Aleo, finansman turunda yatırımcılardan 200 milyon dolar toplamayı başardı.

Gizlilik odaklı bir teknoloji kullanan Blockchain projesi Aleo, finansman turunda 200 milyon dolar yatırım almayı başardı.

SoftBank Vision Fund 2 ve Kora Management’ın öncülük ettiği finansman turuna Tiger Global, Andreessen Horowitz (a16z), Samsung Next, Slow Ventures ve Sea Capital şirketleri de katıldı.

Anlaşmanın detaylarında SoftBank ve Kora’nın Aleo Blockchain’in yönetim kurulunda birer kontenjana sahip olacağı da yer aldı. Bununla birlikte Aleo’nun CEO’su ve CTO’su Howard Wu, bu kontenjanlara henüz belirli bir yönetici ataması yapılmadığını belirtti.

Aleo, 2022 Yılının Üçüncü Çeyreğinde Hayata Geçecek

Wu, yaptığı açıklamasında finansman turunun bir öz sermaye finansmanı olduğunu ve Aleo’nun Blockchain ağı üzerinde hizmetler sunan bir şirket haline gelmesine yardım edeceğini söyledi. Wu, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Aslında benzer bir durum Git ile Github arasında da bulunuyor. Git, dünya çapında milyonlarca geliştirici tarafından kullanılan açık kaynaklı bir protokolken Github ise son kullanıcı için daha fazla fayda sağlayan bir ürün paketi sunarak kazançlı ve sürdürülebilir bir iş kurmuştur.”

Aleo Blockchain ağı henüz deneme ağı (testnet) üzerinde çalışırken ana ağın (mainnet) ise bu yılın üçüncü çeyreğinde hayata geçeceği öğrenildi.

Wu, oluşturdukları Blockchain’in zero-knowledge-proof teknolojisini kullanan diğer Blockchain’lerden ne gibi bir farkı olduğu sorusuna ise diğer ağların bu teknolojiyi daha çok Ethereum’un ölçeklenebilirlik sorununa çözüm bulmak için kullandığını söyleyerek cevap verdi:

Biz Aleo ile, hem ölçeklenebilirliği hem de gizliliği büyük ölçüde daha iyi olan bir katman-1 Blockchain’i geliştirdik.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu