Kripto HaberleriBitcoinGlassnode Açıkladı: Bu Yatırımcı Grubu, Bitcoin (BTC) İçin Yüklü Satış Getirebilir

Glassnode Açıkladı: Bu Yatırımcı Grubu, Bitcoin (BTC) İçin Yüklü Satış Getirebilir

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük kripto para analiz şirketlerinden olan Glassnode, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için uyarıda bulundu. Glassnode uzmanları şu an için alım noktasının çok altında kalan yani zatarda olan yatırımcıların bir satış baskısı yaşatabileceğini ifade etti.

Kısa Vadede BTC Satış Baskısı Artabilir

Glassnode uzmanları, Bitcoin’in 8 haftalık ortalama fiyat grafiğini çıkartarak aslında 44.659 dolar seviyesinin en yüksek nokta olduğunu ve buradan yapılan alımların büyük bir zarar durumuna düştüğünü aktardı.

Yatırımcıların bu süreçte gördükleri en dip seviye ise 38.144 dolar oldu ve analizin yapıldığı andan sonra BTC fiyatı 37.000 dolara kadar çekildi.

Glassnode uzmanları, alım yerinin çok altına düşen yatırımcıların ciddi bir satış baskısı yaşatmasını bekliyor.

Şirkete göre düşüş trendi devam ederse, ayı piyasası beklentisi de artacak ve yatırımcılar bunun korkusu ile daha fazla düşüş olmadan fiyat ne olursa olsun satış yapacak.

Yatırımcılar ne kadar zararda olursa satış yapacakları miktar da artabilir ve zararın neresinden dönülse kardır anlayışı ile ciddi bir satış hacmi yaşatılabilir.

Glassnode uzmanlarının yukarıdaki düşünceleri, daha önce 2019 yılındaki boğada ve Mayıs 2021’de görülmüştü.

Glassnode, bunun aynı zamanda psikolojik bir durum olduğunu belirterek herkesin birbirine uyabileceğini aktardı.

Şu an için kısa vadeli yatırımcıların BTC hacminin çoğunu oluşturduğunu aktaran uzmanlar aslında bu sebeple ciddi bir düşüşten endişe ediyor. BTC’nin toplam piyasa değerinin %18‘ine denk gelecek olan kısım, kısa vadeli yatırımcıların elinde.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları