Kripto HaberleriAnalizGlassnode: "Bitcoin Patlamaya Hazır!"

Glassnode: “Bitcoin Patlamaya Hazır!”

Glassnode'un kurucu ortağı Yann Allemann Bitcoin hakkında olumlu bir yorumda bulundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD’de borç tavanı limit görüşmeleri devam ederken Bitcoin de uzun bir süredir dar bir aralıkta konsolide oluyor.

BTC 27.000 doların üzerinde tutunabilecek mi soruları gelirken Glassnode’dan ve kurucu ortağı Yann Alleman’dan Bitcoin paylaşımı geldi.

Cüzdanlarda hareketsiz duran BTC miktarının rekor seviyelere ulaştığını belirten Glassnode, uzun süredir cüzdanlarda tutulan Bitcoin miktarının arttığına dikkat çekerek “bu durum yatırımcıların BTC’lerini satmak yerine artış beklentisiyle tutmayı tercih ettiğini gösteriyor.” dedi.

Glassnode’un bu BTC verisini yorumlayan analistler hareketsiz Bitcoin sayısının artmasının satıcı etkinliğinin azaldığının bir göstergesi ve Bitcoin’in mevcut seviyelerde dip yapacağı olarak yorumladı.

Glassnode’un verisini yükseliş olarak yorumlayan analistler dışında Glassnode’un kurucu ortağı Yann Allemann da BTC hakkında olumlu bir yorumda bulundu.

BTC’deki 200SMA ve 50SMA seviyelerini inceleyen Yann Alleman, Bitcoin’in 200 günlük hareketli ortalama değerini tutmayı başardığını belirterek bunun Bitcoin’deki short pozisyonları azalttığını söyledi.

Ayrıca 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktığına da dikkat çeken Glassnode kurucu ortağı, bunun potansiyel bir yükseliş hareketinin bir işareti olduğunu ifade etti.

Bitcoin’de yükseliş yönlü bir patlamanın an meselesi olduğunu belirten Alleman şunları söyledi:

“Sağlam bir destek olan 200SMA’nın altına düşmek için sayısız girişimde başarısız olduktan sonra short pozisyonları tükeniyor.

50SMA’nın 200SMA üzerine geçişi, BTC’nin patlama yaşamasının bir an meselesi olduğunu gösteriyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları