Kripto HaberleriAltcoinGlassnode: "Ethereum'da Ayı Başlatan İndikatör Yeniden Aktif!"

Glassnode: “Ethereum’da Ayı Başlatan İndikatör Yeniden Aktif!”

Glassnode 1.000'den fazla Ethereum tutan balina adres sayısının son 10 ayın en düşük seviyesine ulaştığını söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

2023 yılında yaşadığı muazzam yükselişle adından söz ettiren Bitcoin bu günlerde yaşadığı düşüşlerle konuşuyor.

BTC, 2023 yılında ilk kez kırmızı mumla kapanış yapmaya hazırlanırken en büyük altcoin Ethereum‘da da durum farklı değil.

ETH de bu yıla güzel bir başlangıç yaptı ve arka arkaya ilk dört ayı yeşil mumla kapatarak Nisan ayında 2.140 dolara kadar çıktı.

Ancak ETH de Bitcoin gibi Mayıs ayını kırmızı mumla kapatmaya hazırlanıyor.

ETH’deki bu düşüş eğilimi ETH tutan balinaların sayısına da yansıdı.

Bu noktada Glassnode, 1.000’den fazla Ethereum tutan balina adres sayısının son 10 ayın en düşük seviyesi olan 6,268’e ulaştığını paylaştı.

Bir önceki en düşük seviye ise FTX’in iflas ettiği dönem olan Kasım 2022’de 6,270 olarak gözlemlenmişti.

Glassnode’un bu Ethereum verisini yorumlayan bazı analistler ETH tutan balinaların sayısının azalmasının tipik olarak bir düşüş işareti olduğunu söyledi.

Balina olarak adlandırılan büyük ölçekli yatırımcıların sayısının azalması ayını zamanda bu yatırımcıların Ethereum’un yükselişine dair beklentisinin azaldığı şeklinde de yorumlanıyor.

Analistler ” balinalar gibi önemli yatırımcıların duygularındaki bu tarz değişiklikler öncelikle işlemleri Ethereum’un fiyatını etkileyecek kadar büyük olduğundan, genellikle piyasa üzerinde gözle görülür bir etkiye sahip olur. Balina yatırımcıları arasındaki bu tür hareketler, bir dizi faktöre bağlanabilir. Bu durum balinaların, Ethereum’un önceki rallilerinden sonra kar elde etmiş olabileceğini de gösteriyor.” dedi.

Bugün yaşadığı sert düşüşle 1,857 dolara kadar düşen Ethereum, 1,868 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay