BitcoinHaberler

Glassnode Uyardı: “Bitcoin’de (BTC) Kapitülasyon Riski Var!”

Glassnode raporundan notları aktardık.

Bitcoin ve kripto para piyasaları bir yanda FED bir yanda Rusya Ukrayna savaşından gelecek haberlere odaklanmışken zincir içi verilerde son durum ne?

Zincir içi verileri inceleyen Glassnode 11. Hafta raporunu yayımladı.

Raporda kısa vadeli birikim eğilimlerinin yumuşadığı ve olası bir kapitülasyon için enerji birikimi olduğu belirtildi.

Raporun giriş bölümünde şu ifadeler kullanıldı;

“Son derece yapıcı uzun vadeli talep eğilimlerine rağmen, Bitcoin birikim eğilimleri kısa vadede yumuşadı.

Bir kapitülasyon olayı için potansiyel enerji mevcut ancak daha önceki piyasa döngülerinde olduğu gibi henüz tezahür etmedi.”

“Geç Ayı Dönemi Sinyali Var”

Raporda birden fazla grafik ve zincir içi veri irdelenerek bazı sonuçlara varıldı. Analistlerin ön plana çıkardığı bazı sonuçlar şu şekilde;

“Belirsizlik ve makro riskler  kısa vadeli birikim eğilimleri yumuşatıyor.

Kısa Vadeli Sahipler tarafından tutulan arzın (2.51M BTC) %82’si şu anda gerçekleşmemiş bir kayıpta tutulurken, Uzun Vadeli Sahiplerin elindeki toplam arz tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın.

Zayıf kısa vadeli talebe rağmen, elde tutma tercih edilen strateji olmaya devam ediyor ve genç madeni paraların oranı tüm zamanların en düşük seviyesinde. Bu, tarihsel olarak geç dönem ayı piyasalarıyla ilişkilidir.”

Raporun özet bölümünde şu ifadelere yer verildi;

“Birçok makro ve jeopolitik riskle ilişkili belirsizlik, Ocak ayından bu yana kısa vadeli zincir üstü birikim eğilimlerini zayıflattı.

Makro ölçekte yatırımcı inancında herhangi bir yaygın değişiklik olmasa da, bu hafta eski madeni paraların marjinal bir şekilde artan harcamalarını görebiliriz.

Kısa Vadeli Sahipler tarafından gerçekleşmemiş bir kayıpla tutulan 2,51 milyon BTC ile, satıcıların henüz tamamen tükenmemiş olma riski var. Bir kapitülasyon olayı için ‘potansiyel enerji’ var ve böyle bir olay önceki tüm ayı döngüleri ile tutarlı olacaktır.”

Orjinal Rapora Buradan Ulaşabilirsiniz.

Kapitülasyon Nedir?

Kapitülasyon teslim olmak anlamına gelir. Fiyatta yaşanacak sert bir düşüşte HODL pozisyonda olan Bitcoin’lerin zararına satılması anlamına gelir. Önceki ayı piyasalarının sonlarına doğru da Bitcoin’de benzer kapitülasyon mumları görülmüştür.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu