coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizGlassnode'dan Bitcoin Raporu! "BTC Güçlü Bir Ralliye Hazırlanıyor!"

Glassnode’dan Bitcoin Raporu! “BTC Güçlü Bir Ralliye Hazırlanıyor!”

Glassnode, Bitcoin'in yarılanma olayının ardından istikrarlı bir fiyat artışı görebileceğini belirtti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin geçtiğimiz hafta başlayan yükselişle 50.000 dolara yaklaşırken, halihazırda 48.000 dolar seviyesinde yatay hareketler sergiliyor.

Bu yükseliş yatırımcıları sevindirirken, BTC‘den daha fazla ralli beklentisi de devam ediyor.

Bu noktada Glassnode’dan yatırımcıları sevindirecek yeni bir rapor geldi.

Glassnode, yakın tarihli bir raporunda Bitcoin’in daha düşük satış baskısı ve yerel Bitcoin tabanlı uygulamalara olan yeni ilgi nedeniyle yarılanma olayının ardından istikrarlı bir fiyat artışı görebileceğini belirtti.

Bitcoin’in teknik temellerinin ve kullanım durumlarının geçtiğimiz yıl önemli ölçüde arttığını belirten Glassnode analistler, önceki halving döngülerine kıyasla tarihsel olarak yükselişi getiren halvingin Bitcoin’i “daha güçlü” hale getirdiğini söyledi.

“Kısa vadede madenci geliri zorluklarına rağmen, temel zincir içi faaliyetler ve olumlu piyasa yapısı güncellemeleri, bu yarılanmayı temel düzeyde farklı kılıyor.

Uzun süredir dijital altın olarak müjdelenmesine rağmen, son gelişmeler Bitcoin’in daha da önemli bir şeye dönüştüğünü gösteriyor.

Tarihsel olarak yeni çıkarılan tüm Bitcoin’lerin satılabilmesi ihtimaliyle birlikte piyasaya potansiyel satış baskısı getirdi ve bu da fiyatları etkiledi.

Şu anda blok başına çıkarılan 6,25 Bitcoin yıllık yaklaşık 14 milyar dolara denk geliyor (bitcoin fiyatının 43 bin dolar olduğu varsayılarak). Yani mevcut fiyatları korumak için yıllık 14 milyar dolarlık bir satın alma baskısına ihtiyaç var.

Ancak yarılanmayla birlikte ödüllerin blok başına 3,25 Bitcoin’e düşmesiyle satın alma baskısı gereksinimleri yıllık 7 milyar dolara düşecek. Bu da halving sonrası yaşanan satış baskısını hafifletecek.

Sonuç olarak Bitcoin, halving sonrası başlayacak güçlü bir ralliye hazırlanıyor.”

Glassnode ayrıca yarılanmanın yeni Bitcoin elde etmeyi veya madenciliğini çok daha zorlaştırdığına dikkat çekerek tarihsel olarak halvingin boğa koşularından önce yaşandığını belirtti.

Bitcoin yazım esnasında 48, dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail