AltınBitcoinHaberler

Goldman Sachs 2022’deki Bitcoin Tahminini Açıkladı!

Goldman Sachs, Bitcoin'in 2022 yılında altını geçebileceğini söyledi.

Bankacılık devi Goldman Sachs, 2022 yılına girilmesi ile birlikte Bitcoin’in geçtiğimiz yıl gösterdiği performansı değerlendirdi.

Goldman Sachs hazırladığı raporda, Bitcoin’in 2021 yılında tüm sermeye piyasalarından daha iyi performans göstererek yıl içinde %60’lık bir yükseliş elde ettiğini belirtti.

Ünlü banka, kripto para birimlerinin genel olarak benimsenmesindeki artışın ve kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisinin Bitcoin’in piyasa değerinin artmasında etkili olduğunu söyledi.

Goldman Sachs raporunda Bitcoin’in bu yükseliş trendine devam etmesi halinde altının piyasa hakimiyetini elinden alabileceğini ve 2022 yılında 100.000 $’a ulaşabileceğini dile getirdi.

Bitcoin piyasa değeri açısından bakıldığında altının hakim olduğu toplam “değer deposu” pazarının %20’sini oluşturuyor. Bu bağlamda banka, Bitcoin’in değer deposu pazarında %50’lik bir hakimiyeti olması halinde BTC fiyatının 100.000’ın üzerine çıkabileceğini ifade etti.

Bitcoin’in %60’lık yükselişi karşısında altının 2021 yılında sadece %4’lük artış göstermesine dikkat çeken Goldman Sachs, genç neslin gittikçe altından uzaklaştığını belirtti. Bankaya göre gençler dijital altın olarak gördükleri Bitcoin’e ilgi duymaya başladı.

Goldman Sachs daha önceki raporlarında da Bitcoin’in volatil yapısına rağmen 2021’de yılın en iyi performans gösteren varlıkları arasında olduğunu belirtmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu