BitcoinHaberlerKripto Para

Goldman Sachs Analistlerinden Bitcoin ve Kripto Para Uyarısı!

Analistler artan kripto para benimsenmesinin fiyatları etkilemeyeceğini düşünüyor.

ABD’de yükselen enflasyona karşı önlem alacağını söyleyen FED’in faiz artırımlarının başlayacağını sinyalini vermesi ile birlikte ABD piyasalarında düşüş yaşandı. Piyasaların düşüşünden etkilenen Bitcoin ve kripto piyasasında da sert düzeltmeler yaşandı.

Kripto piyasası daha tam anlamıyla toparlanamamış iken ABD’li yatırım bankası Goldman Sachs, kripto paralar için bir uyarı yayınladı.

Yayınladıkları raporda genel olarak kripto paraların küresel bazda benimsenme oranının arttığına vurgu yapan Goldman Sachs analistleri, küresel benimsenmenin Bitcoin ve kripto paraların fiyatını artırmak için artık yeterli olamayacağını belirtti.

“Bitcoin ve kripto para birimlerinin benimsenmesi, fiyatları dolar cinsinden daha yüksek hale getirmek için artık yeterli olmayabilir.”

Goldman Sacsh: “Kripto Benimsenmesi İki Ucu Keskin Bıçak!”

Bitcoin ve kripto paraların ana akım haline gelmesini iki ucu keskin bıçak olarak tanımlayan Goldman analistleri Zach Pandl ve Isabella Rosenberg, Bitcoin’in ana akım haline gelmesi ile birlikte  diğer makro varlıklarla olan korelasyonunun da yükseldiğinin altını çizdi.

“Bitcoin değerini artırırken finansal piyasalardaki diğer varlıklarla da korele olmaya başladı. Bu da farklı bir varlık sınıfı olan kripto paraların portföy çeşitlendirmesinde sağladığı faydanın azaldığına işaret ediyor.”

Kripto Piyasasındaki Son Düşüş FED’den Kaynaklı!

Kripto piyasasındaki son düşüşün FED’in faiz artırma sinyali vermesinden kaynaklandığını belirten Goldman analistleri Metaverse uygulamaları ve blokzincir teknolojilerindeki yaşanan gelişmelerin zamanla dijital varlıkların değerlemelerini baskılayabileceğini söyledi.

Kasım ayındaki ATH’si olan 69.000 dolar seviyesinin yaklaşık olarak %50 altında olan Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre 36.400 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu