Kripto HaberleriHaberlerGoldman Sachs, Bitcoin Borsalarıyla Yakın Çalışmak İstiyor!

Goldman Sachs, Bitcoin Borsalarıyla Yakın Çalışmak İstiyor!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Financial Times’ın haberine göre bankacılık devi Goldman Sachs dünyanın önde gelen kripto para borsası FTX ile görüştü.

FT, Goldman Sachs’ın CEO’su David Solomon ile FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’in Mart ayı içerisinde olası işbirlikleri hakkında bir toplantı yaptığını açıkladı.

Habere göre konu hakkında bilgi veren kişiler, yatırım bankası Goldman Sachs’ın kripto para piyasasına aktif olarak açılmak istediğini bu bağlamda da FTX kurucusu ile görüştüğünü söyledi.

İkili arasında konuşulan konuların odak noktası ABD’deki düzenleyici engeller oldu.

Goldman Sachs’ın FTX’e ABD’deki hizmetlerini genişletmek için kripto türevlerinin perakende ticaretini sunma planları konusunda tavsiyede bulunduğu ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) de dahil olmak üzere Amerikan düzenleyici kurumlarıyla ilişki kurmasına yardım etmek istediği bildirildi.

Çünkü FTX’in ABD kolu Mart ayında kripto türevlerinin marjin ticareti için CFTC onay başvurusunda bulunmuştu.

İkili arasında konuşulan diğer konular arasında Goldman Sachs’ın FTX’in ilerde yapılacak finansman turlarına katılması da yer aldı.

Bu bağlamda Solomon, FTX’in gelecek finansman turlarında yer almayı teklif etti.

Solomon’un FTX’e yardımcı olmayı teklif ettiği bir diğer konu ise FTX’in olası bir halka açılma durumu.

Goldman Sachs CEO’su bu konuya sıcak baktığını söyledi. Zira banka, 2021 yılında halka arz olan ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase’in halka arzında da yer almıştı.

Ancak konu hakkında bilgi veren kişiler FTX kurucusunun halka arz konusunda şimdilik daha fazla özel kaynak fırsatları araştırdığını söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları