HaberlerKripto Para

Goldman Sachs ve Barclays, Bitcoin ve Kripto Para Şirketi Elwood’a Yatırım Yaptığını Açıkladı!

Yatırım devleri Goldman Sachs ve Barclays, kripto para ve Bitcoin şirketi Elwood'a yatırım yaptıklarını duyurdular.

Goldman Sachs ve Barclays, İngiliz milyarder Alan Howard’ın kripto para ticaret platformu Elwood Technologies’e yatırım yaptı.

Goldman Sachs ve Barclays’in Yatırım Yaptığı Kripto Para Şirketi Elwood, 500 Milyon Dolar Değerleme Aldı

İki bankanın yanı sıra yatırımcılar arasında Dawn Capital ve Alman Commerzbank ile ABD’li milyarder Mike Novogratz’ın şirketi Galaxy Digital de vardı. Elwood’un ilk dış finansman turu olan etkinlikte şirket yaklaşık olarak 500 milyon dolar değerleme aldı.

Kripto piyasasında yaşanan büyük düşüşe rağmen Elwood geleneksel finansal kurumlardan dijital varlık dünyasına para çekmeyi başardı.

Bilindiği üzere Bitcoin fiyatı Salı günü Temmuz ayından bu yana ilk kez 30.000 doların altına indi.

Elwood’un gerçekleştirdiği finansman turu, piyasadaki düşüşten önce kararlaştırılmıştı.

İlk olarak Howard’ın kişisel kripto para servetini yönetmek için kurulan şirket mevcut halinde piyasa verisi sunuyor ve dijital varlıklardaki büyük oyunculara ticaret altyapısı sağlıyor.

“Kripto Paraların Kalıcı Olduğunun Kanıtı”

Şirketin CEO’su James Stickland, piyasadaki düşüşü görmezden geldiğini söyledi ve yatırım turunun “kripto paraların uzun ömürlülüğünün bir kanıtı olduğunu” açıkladı:

“Finansal kurumların hemen getiri beklemediği bir yatırım alıyoruz. Altyapıya yatırım yapıyorlar. Bence bu bir güvence mesajıdır.”

70 milyon dolarlık finansman turuyla birlikte Elwood şirketinin yönündeki değişiklik daha da belirgin hale geldi.

Şirket 2019 yılında varlık yönetimi ve kurumsal yatırımcılara kripto fon portföyü sunma alanlarına odaklanmaya başlamıştı. Stickland yaptığı açıklamasında Elwood’un artık kendi bünyesinde geliştirdiği teknolojiyi diğer müşterilerine satmaya başladığını açıkladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu