Kripto Para

Goldman Sachs Yöneticisi Kripto Para Dünyası Saflarına Katıldı!

ABD'li dev banka Goldman Sachs yöneticisi Roger Bartlett, bundan böyle kripto para dünyası tarafında çalışacağını duyurdu.

Goldman Sachs Group yöneticisi Roger Bartlett, şirketteki görevinden ayrılıp ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase’e geçiş yapacağını duyurdu.

Bartlett, bu kararını sosyal medya üzerinden “kripto ekonomiyi benimseme vaktimiz geldi” diyerek ilan etti.

Roger Bartlett 16 Yıldır Çalıştığı Goldman Sachs’tan Kripto Sektörü İçin Ayrıldı

Yönetici, LinkedIn üzerinden paylaştığı gönderisinde 16 yıldır görev yapmakta olduğu Goldman Sachs’dan ayrılma vakti geldiğini, bundan böyle Coinbase’de küresel finansal operasyonları yöneteceğini bildirdi.

Goldman Sachs’da küresel piyasalar operasyonları müdürü olarak çalışan Bartlett, bundan böyle Coinbase şirketinde CFO Alesia Haas, Başkan ve COO Emilie Choi, kurumsal ürünler başkan yardımcısı Greg Tusar ve kurumsal satış müdürü Brett Tejpaul ile birlikte çalışacak.

Roger Bartlett, yeni şirketindeki görevini, “dijital varlıklar ve bunların ekosistemi tarafından sunulan fırsatların müşteriler tarafından benimsenmesine yardımcı olmak” olarak niteledi.

“Kripto Para Ekonomisinin Bir Sonraki Aşamasının Parçası Olmak İstiyorum”

Bartlett, bundan böyle “kripto para ekonomisinin bir sonraki jenerasyonunu oluşturmak” konusundaki tutkusunu takip edeceğini belirtti. Ünlü yönetici buna ek olarak konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Önce müşteri, önce otomasyon yaklaşımıyla dünyada ekonomik özgürlük yaratmak gibi amaca yönelik bir misyonun ve dijital evrimin bir sonraki aşamasını oluşturmanın bir parçası olmanın insan hayatından bir kez karşılaşabileceği bir fırsat olduğuna inandığını söyledi.”

2021 yılının Eylül ayında Goldman Sachs eski başkan yardımcısı Gaurav Budhrani, Bitcoin madenciliği şirketi PrimeBlock’a CEO olarak geçiş yapmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu