coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinGoldman Sachs Yöneticisinden Bitcoin ETF Yorumu!

Goldman Sachs Yöneticisinden Bitcoin ETF Yorumu!

Goldman Sachs'ın dijital varlıklar başkanı Mathew McDermott, spot Bitcoin ETF'lerinin onaylanmasının sektör için olumlu olacağını söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Uzun süredir onaylanması beklenen spot Bitcoin ETF sürecinde sona yaklaşılmak üzere.

Bu noktada yatırımcılar ve tüm kripto para sektörü 10 Ocak 2024 tarihine odaklanmışken Goldman Sachs yöneticisinden spot ETF yorumu geldi.

Yakın tarihte Fox Business’e konuşan Goldman Sachs’ın dijital varlıklar başkanı Mathew McDermott, spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasının sektör için olumlu olacağını söyledi.

Olası bir onayın BTC ve kripto para sektörüne daha fazla kurumsal yatırımcı getireceğini savunan McDermott, bunun hemen olmayacağını ifade etti.

“Kripto paralar pek çok yönden avantaj sağlıyor. Bunlardan birincisi, piyasadaki likiditeyi genişletiyor ve derinleştiriyor.

Peki bunu nasıl yapıyor? Bunu gerçek varlıklara dokunmaya gerek duymayan kurumlar tarafından alınıp satılabilen varlıklar olması sayesinde gerçekleştiriyor.

Bu da kurumsal yatırımcıların kripto paralara yönelmesini kolaylaştırıyor.

Ancak spot Bitcoin ETF’i onaylanmasıyla kurumsal yatırımcılar tarafında hemen bir dönüşüm öngörmüyorum. Onay verilmesi durumunda önümüzdeki yıl kurumsal manzaranın kademeli olarak değişeceğini düşünüyorum.”

Goldman Sachs yöneticisi ayrıca önümüzdeki yıl tokenizasyon pazarlarının gelişmesini ve büyümesini beklediğini de belirterek Goldman Sachs’ın bu yılın başlarında GS DAP adlı tokenizasyon platformunu başlattığını hatırlattı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail