BitcoinHaberlerKripto Para

Goldman Sachs’ın Yeni Yüzleri Kripto Paraları Varlık Sınıfı Olarak Görüyor!

Kripto para birimlerinin benimsenmesi giderek artıyor.

Çok uluslu ABD’li yatırım bankası Goldman Sachs, yakın zamanda kripto para birimlerine yönelik bir anket çalışması yaptı.

En yeni stajyerlerin oluşturduğu bir grup ile yapılan ankette, stajyerlerin %33’ü kripto para birimlerini bir varlık sınıfı olarak gördüğünü söyledi.

Goldman Sachs stajyerlerinin çoğu kripto para birimlerini bir varlık sınıfı olarak gördüğünü söylese de kripto yatırımı yapmadan önce çok dikkatli bir araştırma yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Ankete katlan stajyerlerin %95’i yatırım yöntemi olarak dijital varlıklar yerine hisse senedini seçtiklerini ifade etti.

Dünya genelinde nakit para kullanımının azalması ve dijital ortamlarda yapılan işlem sayısının artması ile birlikte stajyerlerin büyük bir bölümü de paranın giderek dijitalleştiğini ve ATM’lerin modasının geçtiğini düşündüğünü dile getirdi.

50 yılı aşkın süredir hizmet veren bankanın yaptığı anketten dikkat çeken başka sonuçlar da çıktı.

Ankete katılanların yüzde 83’ü ileride kendi evlerini alabileceklerini dile getirirken, %57‘si gelecekte kendilerinin standart bir ebeveyn olacaklarını düşündüklerini söyledi.

Goldman Sachs yeni bir kripto ekibi kurduklarını açıklamasına rağmen şirketin CEO’su David Solomon geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada Bitcoin’e yatırım yapmak yerine altına yatırım yapmayı tercih edeceklerini belirtmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu