binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerGoldman Sachs'tan Şaşırtıcı Açıklama: "Biz, Kripto Paralara İnananlardan Değiliz"

Goldman Sachs’tan Şaşırtıcı Açıklama: “Biz, Kripto Paralara İnananlardan Değiliz”

Varlık yönetim şirketi Goldman Sachs, yaptığı açıklamasında müşterilerinin kripto paralara ilgi göstermediğini iddia etti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto paralar konusunda olumsuz bir duruş sergileyen az sayıdaki Wall Street bankasından biri olan Goldman Sachs, dijital varlıkların değeri konusunda kuşkularını dile getirmeye devam ediyor. Bankanın Baş Yatırım Sorumlusu Sharmin Mossavar-Rahmani, uzun zamandır Bitcoin ve diğer kripto paralar hakkındaki şüpheleriyle biliniyor ve görüşleri değişmedi.

Wall Street Journal’a verdiği son röportajda Mossavar-Rahmani, “Bunun bir yatırım varlık sınıfı olduğunu düşünmüyoruz. Biz kriptoya inananlardan değiliz.” Bu açıklama, BlackRock ve Fidelity gibi geleneksel finans (TradFi) rakiplerinin, müşterilerin Bitcoin’e olan ilgisi nedeniyle son zamanlarda kripto sektöründeki çabalarını artırmasına rağmen geldi.

İlgili Haber  Bitcoin Dostu Olarak Anılan Arjantin Başkanından Kripto Para ve BTC Yatırımcılarını Üzecek Hareket Geldi

Mossavar-Rahmani’nin şüpheciliği, açıklamaya göre kripto paraların değerini değerlendirmenin zorluğundan kaynaklanıyor. “Eğer bir değer biçemiyorsanız, o zaman nasıl yükseliş ya da düşüş eğilimi gösterebilirsiniz?” diye soruyor. Ayrıca kripto endüstrisini algıladığı ikiyüzlülük nedeniyle eleştirerek, birçok kripto para tutkununun finansın demokratikleştiğini ilan ederken, önemli kararların genellikle seçilmiş birkaç kişi tarafından kontrol edildiğini belirtti.

Goldman Sachs’ın duruşunun aksine, rakiplerinin çoğu kripto alanını benimsedi. JP Morgan Chase 2020 yılında, şu anda 100’den fazla kişiyi istihdam eden kendi blok zinciri platformunu başlattı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail